Cevaplar 6

Filtrele:Sırala:

BAT Battle of Minds Global Internship Competition size neler kattı? (3 Cevap)

Stajımızda zaman yönetimini iyi yapmamız gerektiğini öğrendik çünkü yarışmanın sürecini kontrol etmeye çalışırken; dersleri, okulu ve sosyal hayatımızı da dengelememiz gerekiyordu. Yarışma sürecinde zorlansak da bunu öğrenmiş olduk.

BAT Battle of Minds başvurmayı düşünen adaylara tavsiyeleriniz nelerdir? (3 Cevap)

Battleof Minds yarışmasına katılmayı düşünen adaylar için ilk önerimiz; zaman yönetimini düzgün kurmak olacaktır çünkü takım çalışması olduğu için aynı anda birden fazla insanın birden fazla ajandası olabiliyor ve bunun iyi kontrol edilmesi gerekiyor. Yarışma sürecinde okul da devam ettiği için programlar çakışabiliyor, bunun için de güzel bir planlama yapılması gerekiyor.

Neden BAT Battle of Minds Global Internship Competition'a başvurmayı tercih ettiniz? (3 Cevap)

Buna ek olarak 3. sınıfa gelmiş bir öğrenci için sürekli staj yapmak veya bir işte çalışmak çok zor oluyor. Bu bizim için kompakt iş hayatını görebileceğimiz ve aynı zamanda global bir projenin parçası olabileceğimiz bir fırsat olduğu için bunu değerlendirmek istedik.

BAT Battle of Minds Global Internship Competition başvuru ve yarışma süreci nasıl ilerliyor? (3 Cevap)

Battleof Minds başvuruları internet üzerinden alınıyor. Bilgiler doldurulduktan sonra bir tane takım üyesi seçiliyor ve ana kontakt olarak o veriliyor. Başvurular tamamlandıktan sonra takım lideri üzerinden tüm bilgilendirmeler yapılıyor.

İktisat Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (55 Cevap)

İktisat mezunları Merkez Bankası başta olmak üzere tüm bankalarda çalışabilecekleri gibi denetim, danışmanlık firmaları veya hızlı tüketim ürünleri sektöründe çalışabilirler. İktisat, teorik eğitim ağırlıklı olduğu için akademik alanda da ilerleyebilirler. Ben ODTÜ’de okuyorum. ODTÜ için konuşmak gerekirse insana strateji geliştirme, iş planlama ve zaman yönetimi gibi yetenekler de katıyor. Bu yüzden İktisat bölümünde okuyan birisi için çalışacağı alanı seçmek çok kolay.