Cevaplar 6

Yükleniyor...
1,142 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mülakata genel geçer sorularla başlıyorlar ve ardından neden burayı seçtiğinizi soruyorlar. Bence buna ne cevap vereceğiniz çok önemli çünkü vereceğiniz cevap hangi departmanda çalışacağınızı gösteriyor. Ben buranın bana ne katacağını araştırarak geldim ve kendimden neler katabileceğimi belirttim. Bunun dikkat çektiğini düşünüyorum çünkü sizi seçerlerken bu tarz kıstaslara dikkat ediyorlar. Bu yüzden bir fikir oluşturması açısından bence önemli. Dolayısıyla sizin neler katabileceğinizi ve hangi alanlarda neler yapabileceğinizi bilerek gelmeniz sizi bir adım daha öne geçirecektir diye düşünüyorum.

294 görüntülenme
·
Transkripti Göster

TürkTraktör'ün artılarından bir tanesi, mülakatla seçmesidir. Normalde sadece ortalamayla alsa bazı yönlerinizi gösteremeyebilirsiniz ya da çok çalışkan bir öğrencisinizdir ama sosyal yanlarınızı çok geliştirememişsinizdir. Burada bunların hepsi dengeli. Sizi burada İngilizce sınavına sokuyorlar çünkü İngilizcenizin iyi olması lazım. Bunun haricinde mülakatta kendinizi gösterme fırsatınız da oluyor. Bu yüzden bu mülakatlara gelin ama kendinize güvenerek gelin.

Ben TürkTraktör'ün mülakatına 40 saat boyunca uyumadan geldim çünkü sınav zamanıydı, buna rağmen kendime güvenerek geldim ve çok güzel bir mülakat geçirdim. Mülakat sohbet havasında geçti ve 10 dakika kadar sürdü, sonrasında da beni seçtiklerini bildirdiler. Dolayısıyla en önemli şey; kendinize güvenmeniz, duruşunuz, sorulan sorulara mantıklı cevap vermenizdir.

 

198 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Teorik olarak öğrendiğim şeyleri burada pratiğe dökme fırsatı buldum. Okulda aldığınız eğitim teorik olarak güzel oturuyor ama pratikte nasıl olacağı biraz eksik kalıyor. Bu yüzden buraya geldiğimde ne yapacağıma dair hiçbir fikrim yoktu ve departmanı pek bilmiyordum. İsteyerek seçtim ama pratikte içeriğini pek bilmiyordum, içine girdikçe ne kadar gerekli bir departman olduğunu anladım. Burada iyi insanlarla çalışıyorum ve hepsinin sosyal zekası çok yüksek olduğu için iletişim kurmak kolay oluyor. Burada çalışanlara değer veriliyor, ben de ileride burada çalışmayı istiyorum.

294 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aynı anda birden fazla işi yapabilme yetimi geliştirdim, daha hızlı hareket etmeyi öğrendim, daha disiplinli olmaya başladım çünkü burada her şeyi madde madde bir liste şeklinde yaptığımız için düzenli olmak gerekiyor. Hepsini disiplin başlığı altında toplayabilirim çünkü normalde biraz esnek bir insandım ama buraya geldiğimden beri her şeyi not defterime yazıyorum. Hafta sonuna girerken Pazartesi gününde yapılacaklar konusunda öngördüklerimi yazıyorum. Artık çok daha sistemliyim ve öngörülebilen bir hayatım var. Nerede ne zaman ne yapacağımı, hata yaptığım zaman nasıl düzelteceğimi daha iyi biliyorum. Bunlar sadece işle kısıtlı değil, günlük hayata da uyarlanabilecek şeyler olduğu için günlük hayatta da çok artısı oluyor.

170 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim departmanımdaki amirim bana güveniyor çünkü yapabileceğime inandığı işleri veriyor ama denetliyor. Buraya gelecek kişilerin kesinlikle çalışmayı göze alması lazım çünkü sıkı çalışıyoruz ve güncel bir departmanız. Ben kendi adıma memnunum çünkü işler güzel ve yoğun olduğu için vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum. Bu yüzden çok keyif alıyorum.