Cevaplar 9

Filtrele:Sırala:

Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım? (524 Cevap)

Öncelikli olarak KESİNLİKLE BÖLÜM. Sevmeyince hangi bölüm olursa olsun devam edemiyorsunuz. Böyle hata yapan arkadaşlarım var, aman diyeyim böyle bir hataya düşmeyin. Zaten sevdiğiniz bölümde kendinizi geliştirmek isteyeceksiniz bu da sizi yükseltip mutlu eder zaten. ;) Ayrıca pek sevmediğiniz bir bölüme gidip zamanla severim demeyin. Dersler lisedeki gibi değil. İlginiz olmadıkça yürümüyor.

Eskişehir şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (30 Cevap)

Herkes öğrenci. Bu artı mı eksi yönü mü bilemedim ama çoğunlukla öğrenci var. Zaten boşuna da öğrenci şehri dememişler. Ayrıca da gezmek için de çok güzel yerleri var. İstanbul'dan gelen biri olarak deniz görmek istiyorsanız benim gibi onun için de masmavi denizin yerini tutmaz ama Porsuk çayı ve göletleri de var. Sessiz, ıssız bir yer değil kendinizi yalnız hissetmezsiniz. ;)

Matematik-Bilgisayar Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Hem matematiğin hem de bilgisayar alanının iş imkânlarına sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca formasyon da veriliyor bildiğim kadarıyla. Kendinizi geliştirirseniz yazılımcılığa kadar gidebilirsiniz bilgisayar alanında bence.

Neden Matematik-Bilgisayar Bölümü? (2 Cevap)

Matematiği zaten seviyordum. Bilgisayar bölümü ile de bir arada olunca neden olmasın dedim ve bir yılımı geride bıraktım. Sevince bölümünü okul ilerliyor. Ayrıca iki bölümden mezun olma şansı da vermiş oluyor.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (7 Cevap)

Osmangazi kalitesi, konumu bakımından güzel bir yer. Bir de kafa dengi arkadaşlarınızı bulursanız üniversite hayatı gayet güzel bir şekil alıyor. ;)