Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

Yeditepe Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (17 Cevap)

Yemekler gerçekten pahalı.
Sadece bir tenis kortu var ne yazık ki. Bazen uzun süre sıra beklemek zorunda kalabiliyoruz.

Yeditepe Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (20 Cevap)

En çok öğrenci kulüplerini seviyorum. Çünkü, özellikle de bulunduğum kulüp diğer okulların kulüpleriyle çok sıkı bağlantıda ve yaklaşık her okuldan arkadaşım oldu bu sayede. Üniversite seçerken gerçekten dikkat edilmesi gereken bir husus kulüplerin aktifliği. Öğrenci yurtları çok iyi. İki kişilik odalarda kalıyorum, giriş çıkış saatleri esnek. Odalar her hafta temizleniyor. Okulda sosyal aktiviteler çok fazla. Özellikle de sonlara doğru bütün kulüpler meyvelerini vermeye başladığı için, tiyatro olsun, müzik olsun, sinema olsun, her türlü faaliyetten ücretsiz faydalanabiliyoruz.

Neden Hukuk Bölümü? (47 Cevap)

Hukuk seçtim çünkü okumayı seviyorum ve sabırlı bir insanım. Ayrıca çalışmak gerçekten yapmayı sevdiğim bir şey. Ve baktığınız zaman hukuk gerçekten günlük hayatla birebir ilerleyen bir şey. Sadece anayasayı ezberlemekten ibaret bir şey değil, aynı zamanda içgüdülerinizi, insanlığınızı ve doğru karar verme yetinizi sınadığınız bir dal.

Neden Yeditepe Üniversitesi? (21 Cevap)

Aslında Yeditepe’den nefret ediyordum çünkü, herkes “Aman orda burslu okunmaz, zengin çocukları seni ezer.” şeklinde önyargılarını kusuyordu. Ama puanım geldiğinde özel hukuklardan Yeditepe tuttu. Normalde Ankara Hukuk, Marmara, İstanbul gibi üniversiteler de oluyordu ama, özel üniversitelerin imkanları çok daha fazla olduğu için herhangi bir özel üniversitede okumak istiyordum. Bu imkanların arasında; yurtdışı eğitimi, çift ana dal, yan dal, dil eğitimi vs. var.