Cevaplar 6

Yükleniyor...
1,016 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Büyük resmi görebilen kişiler, neden sorusunu sorabilen kişiler, iş tanımı ile kalmayıp daha fazla iş yapmak için kendi kendilerini motive eden kişiler çok değerli. Problem çözme önemli bir parametre. Kolay çözümler bulabilmek, çalışkan olmak, iyi niyetli ve dürüst olmak bizim aradığımız faktörler. Tabii ki teknolojiyi de seveceksiniz. Microsoft dediğiniz zaman, bu büyük bir isim. Bu ismi doldurmak için, b isme layık olmak için çok çalışmak gerekiyor. Bunu sağlayabilecek çalışkan kişilere ihtiyacımız var.

470 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Teknoloji çok güzel bir şey ama günümüzde teknolojiyi yalnızca bilmek yeterli olmuyor. Önemli olan büyük resmi görebilmek, katma değer sunabilmek, fark yaratabilmek, iş problemlerini anlayabilmek ve bu iş problemlerini çözmede teknolojiyi kullanmak. Bunu yaparken de insan faktörünü çok güzel şekilde yönetmek, bunun için gerekli yeteneklere sahip olmak. Sadece teknoloji bilmek başarılı bir danışman olmak için, Microsoft’ta başarılı olmak için yetmeyebilir. Onlara tavsiyem çok çalışmaları, teknolojiyi sevmeleri ve bunun yanında da büyük resme odaklanmaları.

325 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası bir iş yapıyorsunuz ve diğer ülkelerdeki çalışma saatleri sizle örtüşmeyebiliyor. O yüzden bazı zamanlarda çalışma saatlerinizi esnetmeniz ve problem çıktığı zaman anında buna müdahale etmeniz gerekebiliyor. Bunlar işin en zor tarafı olarak ortaya çıkıyor ama aynı zamanda işi zevkli kılan faktörler. Bir kere sıkılmıyorsunuz. Sürekli aktif bir iş yaptığınız için işin sonuçları ortaya çıkıyor. Danışmanlık ekibi olarak birçok güzel proje yapıyoruz. İnsanların hayatlarını değiştiriyoruz, yaşam kalitesini arttırıyoruz. Yaptığımız projelerin hayata geçtiğini görmek büyük bir mutluluk. Teknolojik bir iş yaparak insanların hayatlarını iyileştiriyoruz. Mesela emeklilerin maaşlarına çok daha hızlı ulaşabilmelerini sağlamayı projelendirmede, bu projenin hayata geçirilmesinde ben ve ekibim sorumluyuz. Bu büyük bir mutluluk ve motivasyon. Diğer bir şey de ekibimdeki arkadaşların işe girişlerinden sonra olgunlaşmalarını görmek, onların çok daha başarılı kişiler olduğunu görmek beni ayrıca mutlu eden bir nokta.

399 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Oldukça sorumluluk taşıyan bir görev. Risk yönetimi çok önemli. Problem çözmeyi, kendi kendinizi motive etmeyi bilmeniz gerekiyor. Çözüm odaklı olup, detaya çok önem vermeniz ama bunlara çok takılmamanız gerekiyor. Gerektiği noktalarda pratik çözümlerle ilerlemeniz gerekiyor. Dediğim gibi, çok büyük riskler taşıyorsunuz. En ufak bir hatada maddi bir kayıp veya bir zaman kaybı oluşması mümkün. Bunları çok başarılı bir şekilde yönetmeyi gerektiren bir pozisyon.

1,877 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu benim bir evvelki görevim esasında. Yani ben biraz mutfaktan yetiştim. Çözüm Mimari olduğunuz zaman satış öncesi aşamalara daha çok dahil oluyorsunuz. Oluşturduğumuz çözümlerin, Microsoft ürünlerinin müşteriye aktarılması ve müşteriye bilgi verilmesi konularında da aktif görev yapıyorsunuz. Çözüm Mimarı’nın diğer bir görevi de, çözümün teknik risklerini yönetmek ve çözümün hayata geçirilmesi esnasında doğru adımların atıldığından emin olmak. Gerek kendi adımlarının, gerek ilgili danışmanlık kaynaklarının veya iş ortağı kaynaklarının doğru şeyleri yaptığından emin olmak Çözüm Mimarı olduğumda sorumluluklarımdandı.

1