BAT Experience Internship Program - Finance Summer Intern

British American Tobacco Turkey is looking for a Finance Intern to join our team for a summer internship.

Cevaplar 3

172 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT’de Kurumsal Finans; Finansal Planlama ve Raporlama, Hazine ve Vergi, Tesisler ve Muhasebe olmak üzere dört ekipten oluşuyor. Ben Finansal Planlama ve Raporlama Ekibinin bir parçası olarak görev alıyorum. Genel olarak ekip, finansal veri analizi yaparak üst düzey yöneticilerle sürekli olarak temas halinde çalışıyor.Bunun yanında diğer departmanlardan aldığımız verilerle detaylı ve sağlam temelleri olan analizler yaparak hem üst düzey yöneticilere hem de şirket içindeki çalışanlara sunuyoruz. Buna ek olarak makro ekonomik değişimleri tahminlerimize ve gerçekleşen değerlere uyguluyoruz

426 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Samsun'da staj yapmaya benim için farklı bir deneyim olacağını düşünerek gittim ve Samsun ekibi beni şaşırtmadı. BAT Samsun HR Ekibi beni yardımseverlikle karşıladı ve ben de hemen içlerinden biri gibi hissettim. Şu anda bile bir stajyer gibi hissetmiyorum, orada çalışan biri gibi hissediyorum.

Samsun’un yaklaşık 7-8 km uzunluğunda harika bir sahili var ve orada stajyerlerle birlikte boş vakitlerimi değerlendiriyorum. Stajyer ekibinin enerjisi harika. 10 kişiyiz ve birbirimize çocukluktan beri arkadaşmışçasına yakınız.

Samsun’da ulaşım şartları da çok rahat. Tramvay hattı sayesinde her yer birbirine çok yakın ve yapılacak çok şey var. Hafta sonu istediğinizde Kuşcenneti’ne gidebiliyorsunuz. İstanbul’da 2-3 saatinizi ayırıp gidebileceğiniz doğal mekanlar, Samsun’da en fazla yarım saat sürüyor. Bu da benim Samsun’u sevmem için çok önemli bir faktör.

976 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim BAT olarak BAT Experience dediğimiz bir staj programımız var. Bu bir proje stajı ve yaklaşık 3 buçuk ay kadar sürüyor. Samsun fabrikamızda her yaz Üretim, Tedarik Zinciri, Mühendislik, Destek Fonksiyon dediğimiz İnsan Kaynakları ve Finans için stajyer alıyoruz ve onlara görev olarak işimizde en öncelikli olan projeleri veriyoruz. Seçim sürecinde web sitelerinden başvuruları alıyoruz, sonrasında bir telefon mülakatı ve ardından buradaki yöneticilerle yüz yüze ya da Skype üzerinden bir mülakat yapıyoruz. Olumlu olması halinde adaylar bizimle programa başlıyorlar.

Bizim beklentilerimiz; stajyerlerin projelerini ve beklentileri çok iyi anlamaları, düzenli olarak yöneticileriyle gidişatları ve projede yaptıkları işleri hakkında konuşmaları, ileride veya geride oldukları bir yer varsa bununla ilgili geri bildirim almaları, işlerinin etkilendiği başka departmanlar varsa o kişileri düzenli olarak bilgilendirmeleri ve görüşlerini almalarıdır. Bizim için stajyerler bize farklı bakış açıları getirecek insanlar oldukları için neleri daha farklı ve iyi yapabileceğimiz hakkında gözlemler yaparak, kendi bulundukları etkinliklerden veya stajlardan öneriler getirmelerini bekliyoruz. 

Bunun dışında bol bol eğlenmelerini bekliyoruz. Yaklaşık 6-7 kadar stajyerimiz oluyor ve fabrikamızda da genç bir ekibimiz var. Dolayısıyla bir an önce bu ekiple kaynaşıp bize de biraz daha gençlik enerjisi katmalarını bekliyoruz. Kendilerinin de bu süreçte bol bol eğlenip, güzel networkler kurup, iyi arkadaşlıklar ve iyi iş bağları kurarak buradan ayrılmalarını bekliyoruz.