Cevaplar 2

Yükleniyor...
397 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT'de staj yapmak gerçek bir iş deneyimi çünkü  her stajyerin bir staj projesi oluyor ve staj sonunda bunu kendi departmanındaki liderlik ekibine sunuyor. Bunu da mezuniyet projesi olarak adlandırıyoruz. Bunun yanı sıra günlük işlerde çok fazla yer alıyoruz. Ekibimizin katıldığı toplantıya ve her türlü işe biz de dahil oluyoruz ve onlardan çok fazla şey öğreniyoruz. Dolayısıyla bir stajdan beklenebilecek her şeyi ve daha fazlasını kapsadığını söyleyebilirim.

301 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk olarak araştırma ve sorgulamayı sayabilirim. Yeni birbilgi öğrendiğimizde bu bilgiyi sorgulamak zorundayız ve tek bir kaynakla yetinmemek durumundayız. İlgilendiğimiz davalarda veya şirketteki sorunlarda tek bir bilgi yeterli olmadığı için farklı kaynaklardan bunu sorgulamayı öğrendim ve beraber çalıştığım avukatlar bu konuda beni çok teşvik etti. Dolayısıyla artık bana tek bir kaynak yetmiyor. Bu günlük hayatımda da bana çok yardımcı oluyor. Bir haber okuduğumda veya arkadaşlarımla sohbet ederken her şeyi sorgulamaya başlıyorum.

Bunun yanı sıra uluslararası veya farklı ülkelerle yaptığımız anlaşmaları inceleme fırsatı buluyorum. Bazen bu anlaşmaların yapılış sürecine de avukatlarımızla beraber dahil olabiliyorum. Bu sayede hukuk İngilizcem de fazlasıyla gelişti.

Buna ek olarak farklı departmanlarda çalışma şansı buldum. Bu yüzden farklı departmanlardan arkadaşlarım var ve farklı işleyişleri birebir gözlemleme şansım oluyor.