Cevaplar 8

Yükleniyor...
871 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Umarım ben de başarılı bir yöneticinin kenarından geçebiliyorumdur. Bir insanın başarılı bir yönetici olması zor ve zaman alan bir şey. Bence başarılı bir yönetici; insanları belli bir hedefe gitmesi için buluşturan, onlara hedefi gösteren ve gidişatlarını onlara engel olmadan takip eden, önlerine çıkan engelleri mümkün olabildiğince kaldırabilen kişidir. Her iş belli bir uzmanlık gerektirir. Başarılı bir yöneticinin her işi son detayına kadar takip etmesi ve incelemesi, işin gerçek uzmanlarının o işi en randımanlı şekilde yapması için çalışma ortamındaki tüm engelleri önlerinden kaldırması gerekir.

1,093 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben ekibime karşı her zaman çok dürüst ve açık olduğum için aklımda ne varsa onlarla paylaşıyorum. Birinci öncelik budur. İkinci öncelik de pozisyon gözetmeksizin her kişiye eşit davranmanız gerektiğidir. A şahsını B şahsından üstün tutmak veya aşağıda görmek sizin haddinize değildir. Sizin için herkes eşit olmalıdır. Eğer bunları sağlayabiliyorsanız beraber çalıştığınız ekip sizin ne kadar dürüst ve eşit davrandığınızı görür ve size daha fazla yardımcı olur.

Bunun dışında kararlarınızı bir diktatör edasıyla değil de biraz daha demokratik vermekte fayda var. Ben haftalık planları yaparken Satış Operasyon, Lojistik ve İnsan Kaynakları yöneticilerimden de fikirler alıyorum. Tabii ki en son imzayı siz atıyorsunuz ama insanlar fikirlerinin alındığını gördükçe işe dört elle sarılıyorlar. Bu yüzden yönetici olmak; eşit, dürüst, açık ve demokratik olmakla alakalı.

615 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bana göre liderlik, analitik düşünme ve insanlarla çalışabilme yeteneğidir. Bunlar çeşitli deneyimlerle arttırılarak sizi iyi bir yönetici olmaya hazırlayan etmenlerdir.