Cevaplar 14

Yükleniyor...
648 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu kararı okulda Pazarlama dersindeyken aldım. Okulda birçok ders alıyoruz. Bazı dersler külfet gibi gelse de bazı derslerden keyifli geçiyor. O zamanlar bir Pazarlama hocam vardı, 22 yıldır aynı dersi veriyordu. 22 yıl öncesinin gazete reklamlarının olduğu inanılmaz bir dosyası vardı. Ben de o dosyayı inceledim; o konseptler ve stratejiler çok ilgimi çekti. Üstüne birkaç kitap okuyunca ilgi alanınım Pazarlama olduğuna karar verdim ve bunu deneme fırsatı buldum. Şu anda doğru yerde olduğumu hissediyorum.

1,078 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT Universe yenilenmiş bir süreç. Hemen hemen hepimiz aynı süreçlerden geçtik ama şu anda belli başlı süreçler var. Süreç online testlerle başlıyor, online video mülakatlarıyla devam ediyor. Ardından bir İK mülakatı ve Assessment Center süreci oluyor. Buradan olumlu sonuç alan adaylar da genel müdürle görüşüp işe başlıyor.

40,205 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Okurken Gümrük isimli bir dersim vardı ve bir gün gümrüğe gittik, ben de böyle yerlerde çalışacağımızı düşündüm ama çoğu arkadaşım benim gibi ilaç ve bankacılık sektörüne yöneldi. Dolayısıyla okuduğunuz bölümle ilgili çalışmanız gerektiği kısım eskide kaldı çünkü şu anda birçok arkadaşım okuduğu bölümden farklı yerlerde çalışıyor. Bu tamamen kişisel olarak nereye yönelmek istediğinize ve ilgi alanınıza bağlı. Pfizer’de rotasyon olduğu için bunun gibi değişiklikler yapabilmeniz mümkün.

4,634 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası Ticaret bölümü bana çok şey kattı. Ben üniversiteden Uluslararası Ticaret ve Turizm İşletmeciliği bölümlerinden çift anadal programıyla mezun oldum. Bu bölümlerin ortak yanı; işletme ve ekonominin temel prensiplerini baz alan İşletme, Marketing, Pazarlama, Ekonomi, Hukuk gibi dersler vermesiydi. Okulda gördüğüm birçok şeyi burada kullanmıyorum ama bazı şeyleri de kullanabiliyorum. Okulda öğrendiğimiz bilgiler bir şekilde bir yerlerde karşımıza çıkıyor ve bizi geliştiriyor. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümü bana kültürüyle birlikte bir özgüven katarak beni bugünkü halime getirdi.

942 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlaç sektöründe çalışmak güzel ama zorlayıcı bir deneyim. İnsanların algısı genelde ilaçların parayla satılmaması gerektiği yönünde ama işin içindeyken hiç de öyle olmadığını fark ediyorsunuz. Burası kar amacı güden bir şirket olsa da insanların hayatını iyileştirmek ve güzelleştirmek için yatırım yapıyor, haliyle ilaçları parayla satmak zorunda. Burada toplum sağlığına katkıda bulunan önemli bir paydaşın parçası olduğumu biliyorum, bu da kendimi iyi hissettiriyor. İnsanlarda farkındalık yaratmak ve kendi sağlıkları üzerine düşünmelerini sağlamak benim için güzel bir deneyim.