Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

Bilkent Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (87 Cevap)

Haliyle okul zor ve bayaa yorucu. Bazı ödev ve dersleri gereksiz bulabilirsiniz. Onun dışında ufak tefek ayrıntılar var. Onlar da çok göze batmıyor.

Bilkent Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (87 Cevap)

İngilizcemi ve genel kültürümü çok geliştirdi. Ders programı sizin kendinizi geliştirecek pek çok unsur barındırıyor. Örneğin ne okursanız okuyun her öğrencinin her yıl onlarca İngilizce ve Türkçe yazı yazması gerekiyor. Bu da sizin yazma becerinizi geliştiriyor ki şirketlerde en çok aranan özelliklerin başında İngilizce ve Türkçe’yi iyi kullanmak geliyor.

Neden Endüstri Mühendisliği Bölümü? (67 Cevap)

Ben size bu bölümü seçin, garanti iş var, çok para var demem. Çünkü benim gözlemim her mesleğin en iyisi olan işi de kapar, çok para da kazanır. Ben endüstri mühendisliğini seçtim çünkü, sayısal bir bölüm istiyordum ama sosyal ve sözel yönüm güçlüydü, fiziği sevmiyordum, tıptaki yoğun iş temposu ve memuriyet bana göre değildi. Matematik bizim bölümde çok önemli, hem sevmek gerek, hem de kafanızın çalışması gerek. Hayatı düzenlemek de denebilir bizim bölüm. Bir şeyi alıyorsunuz, onu daha ucuz ve daha kullanışlı hale getiriyorsunuz, bütün mantığı bu bizim bölümün.

Neden Bilkent Üniversitesi? (96 Cevap)

Her ne kadar insanlar özel üniversite olduğundan yakınsa da bu durum aslında kimseninin umrunda değil. Öğretim üyleleri, öğrencileri ve çalışanları ile farklı bir ortam sağlıyor. İnsanların gerçekten yaptıkları işi bildiğini ve sizin için çalıştıklarını bilmek güzel. Öğrenciler burslu ya da burssuz da olsa belli bir birikime sahip. Çünkü üniversite öğrencisinin bu birikime sahip olmasına yönelik düzenlenmiş, hem dersleriyle hem de etkinlikleriyle.