Cevaplar 13

Yükleniyor...

Ekonomistlik cepte olduğu için bir çok iş imkanı bulunmaktadır. Bir banka içerisinde güvenlik hariç her görev üstlenilebilir. Pazarlamacılık, muhasebecilik, mali müşavirlik. Devlette de görev alınabilir fakat en çok mezun veren fakülte olduğundan yüksek puanlar gerektirmektedir.

Nazilli bu konuda gayet yaşanabilir bir şehir. Evde yaşayan biri olarak pazara çıkmak; ürün çeşitliliği ve fiyatlar sayesinde çok keyifli bir aktivite oluyor. Ulaşım, yeme içme, kiralar gayet makul. Dışarıdan yemek söylemenin maliyeti de üç büyük şehre kıyasla oldukça düşük. Her şehirde olduğu gibi öğrencilere biraz daha yüksek kiralar sunuluyor. Okula gidiş gelişleriniz belediye otobüsleri sayesinde 3 tl ye kadar düşüyor. Okul yemekhanesi de çok makul bir fiyata öğlen yemeği sunuyor. Fakat okula yakın kafelerde ücretler bir hayli yüksek. Bu da stratejik konumunu suistimal ettiklerini gösteriyor.

609 görüntülenme

Kişisel özellikler açısından işlerin derinine girmekten korkmamayı ve öğrenmekten sıkılmamayı gerektiren bir bölümdür. Çünkü dünya üzerinde doğan ilk ihtiyaçtan itibaren her alışveriş, her insan davranışı ve yaşanmış bütün büyük olayların altında iktisadi bir neden yatar. İktisat da bunu araştırır. İşin ekonomisini öğrenmeye çalışırken bir çok farklı bilimi kullanarak bir çok farklı bakış açısı edinirsiniz. Bu bakış açılarını formüle ederek ifade etmek de matematiksel zekaya sahip olmayı gerektirir. İktisat bölümünden başarılı bir öğrenci olarak mezun olduysanız kısmi olarak bir sosyolog, tarihçi, felsefeci ve tam anlamıyla bir ekonomistsinizdir. 

Nazilli nüfusuna aldanılmaması gereken büyük bir köydür. Yerli halkın insanları sıcak kanlı ve çoğunlukla yaşlıdır. Fakat kalkınması gereken bir ilçedir. Ege bölgesinde olmasına rağmen iç anadolu edasında bir yaşam sürer. Eğer öğrenciyseniz amiyane bir tabirle çoğu esnaf tarafından düdüklenirsiniz. İyi arkadaşlarınız yoksa aktivite açısından zayıf bir yer olduğundan yalnızlık çekebilirsiniz. Okul kalitesi de beklediğinizden düşük olduğu için bu durum bunalımlara bile yok açabilir. 

Nazilli bu konuda gayet yaşanabilir bir şehir. Evde yaşayan biri olarak pazara çıkmak; ürün çeşitliliği ve fiyatlar sayesinde çok keyifli bir aktivite oluyor. Ulaşım, yeme içme, kiralar gayet makul. Dışarıdan yemek söylemenin maliyeti de üç büyük şehre kıyasla oldukça düşük. Her şehirde olduğu gibi öğrencilere biraz daha yüksek kiralar sunuluyor. Okula gidiş gelişleriniz belediye otobüsleri sayesinde 3 tl ye kadar düşüyor.