Cevaplar 17

Yükleniyor...
486 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garanti Bankası'na mühendislik, iktisat, işletme gibi bankacılıkla ilgili tüm bölümlerden başvuru alıyoruz. 3. ve 4. sınıf ya da yüksek lisans öğrencisi olmanız yeterlidir.

2,726 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Size maliye analizinin nasıl yapıldığı gibi bilgi soruları sorulmuyor çünkü herkes iktisat mezunu değil. İşletme mezunu ya da mühendis arkadaşlarımız var, onlar da MT sürecine dahil olabiliyorlar. Sadece sizin yetkinliğinizi, takım çalışmasına yatkınlığınızı, motivasyonunuzu ölçmek amaçlı sorular soruyorlar.

274 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Staj süresince yöneticileriniz size çok destek oluyorlar. Okulunuzu yeni bitirmiş birisi olarak size hem yol gösteriyorlar hem de danışmanlık yapıyorlar. Bir eksiğiniz veya sıkıntınız olduğu zaman manevi olarak da destek olabiliyorlar. Benim staj sürem boyunca tüm yöneticilerle tanışıklığım oldu, aram hepsiyle çok iyiydi. Bu sizin insan ilişkiler yönetiminizle alakalı ama bunun dışında staja başlayanlara da çeşitli bildirimler veriyorlar. Bu durumda insan ilişkileriniz de kuvvetliyse yöneticilerinizle sağlam ilişkiler kurabiliyorsunuz.

201 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat mezunuyum. Mali tablolar analizi, muhasebe, maliyet muhasebesi, ekonomi, iktisat, işletme bilimi gibi konularda eğitim aldım. Bu derslerin hepsini bağlı olduğum birim çerçevesinde kullanıyorum çünkü kredi tahsis işi yapıyoruz. Kredi tahsisteki en önemli şeylerden bir tanesi mali tabloları iyi yorumlayıp analiz edebilmektir. Tabii ki derste gördüklerimiz gerçek hayatla farklı olsa da o tecrübeleri burada kullanabiliyorum.

6,486 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İktisat bölümü mezunu her işi yapabilir çünkü işletme, ekonomi, muhasebe, İK gibi konuları öğreniyorsunuz. İktisat bir bilim ve her şeyi kapsıyor, siz içeriğindeki derslerle kendinizi yönlendirebiliyorsunuz. İsterseniz İK derslerini alarak o alana, isterseniz de muhasebe derslerini alarak muhasebe bölümüne yönelebilirsiniz. Dolayısıyla iktisat mezunu olan bir kişi rahatlıkla her yerde çalışabilir, sadece matematiksel fonksiyonları fazla olan bir iş arıyorsanız iktisat mezunu olmak yeterli olmayabilir.