Cevaplar 4

Filtrele:Sırala:

Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden? (391 Cevap)

Yine İTÜ Kimya Mühendisliği seçerdim. İnsan meslek seçerken kişisel özelliklerini ve yapabileceklerini göz önüne almalı. Bana en uygun mesleği bulduğumu düşünüyorum. Zaten tek tercih yapmıştım bu konuda da pişman olmadım.

Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım? (522 Cevap)

Öncelik bence bölüm tercihi ama üniversiteyi de hiç bir zaman göz ardı etmemek lazım. Üniversite de 4 ya da 5 yıl okuyacaksınız ama bölümünüz, mesleğiniz, ünvanınız uzun yıllar sizinle birlikte kalacak.

İTÜ Girişimcilik Kulübü'nün etkinlikleri nelerdir? (14 Cevap)

Aslında keskin sınırlarla etkinliklerimiz şu diyemem sonuçta girişimci ruha sahip bir kulübüz. Genelde kulüp üyelerimizde girişimcilik bilincini artırmaya yönelik kulüp içi etkinliklere ağırlık veriyoruz mesela,
*Yaratıcı Fikirler Atölyesi
*Ruby Eğitimleri
*Sunum çalışmaları
*Temel Photoshop eğitimi
Bu sene daha önceki yıllarda gerçekleştirdiğimiz "Girişimcilik Zirvesi" etkinliğimizi göz önüne alarak daha interaktif ve daha girişimci olan "Snatch Up Girişimcilik Kampı" etkinliğini yapmayı planlıyoruz. Sosyal anlamda da girişimciyiz mesela, "Kulüpler Arası Halısaha Turnuvası" etkinliği düzenliyoruz. Paydaş olarak her yıl İTÜ Çekirdek Big Bang Yarışması, İTÜ Kariyer Zirvesi etkinliklerinde de yer alıyoruz.

İTÜ Girişimcilik Kulübü'nde görevleriniz neler? Kulübünüzün size nasıl katkıları oluyor? (18 Cevap)

İTÜ Girişimcilik kulübü ile 2013 yılında tanıştım. Sorumluluk sahibi bir insanımdır ancak yanlış anlayarak yani tüm sorumluluğu üstlenerek problemlerimi çözmeye çalışırdım. Kulüpte aktif rol almaya başladıktan sonra aslında olması gerekenin takım çalışması bilinciyle hareket etmek olduğunu, ekip arkadaşlarına güvenmenin üzerinizdeki yükü hafiflettiğini ve yaptığınız işi daha eğlenceli hale getirdiğini farkettim. Kulüpte 2014-2015 yılında Genel Sekreter olarak, 2015-2016 yılında da Sponsor İlişkileri Koordinatörü/Başkan Yardımcısı olarak görev aldım. Kulübümün bana diğer katkılarını aslında sıralamaya kalksam baya uzun olur; özgüven kazanma , yaratıcılığı geliştirme, içimdeki girişimciyi ortaya çıkarma, farklı bölümlerden farklı insanlar ve dolayısıyla farklı fikirlerle tanışma gibi. Gerek sosyal hayatımı genişletmesi gerek iş hayatının küçük bir simülasyonu olsun üniversite hayatımda yaptığım doğru tercihlerden biriydi bu kulübe katılmak.