Cevaplar 13

Yükleniyor...
393 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garanti Teknoloji'de 10 senemi doldurdum ve geçmişe dönüp baktığımda buradaki en büyük kazancımın arkadaşlarım ve dostlarım olduğunu görüyorum. Çok sıkı deadline’ları olan ve çok uzun saatler çalışmamız gereken projeler olabiliyordu. Bu yakın arkadaşlığın, sanki bir aile ortamında çalışmanın verdiği bir güven ve huzur olmasa bu projeler zamanında bitmez, iş kollarının talepleri de tam karşılanamazdı. Bunların hepsi o müthiş insanlar sayesinde oldu.

531 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mühendislik kökenli bir alandan mezun oldum. Bence kişilerin kendilerine yönetimsel bir bakış açısı katmaları için MBA yapmaları gerekiyor. Şu anda bir bankaya hizmet eden bir firmada çalışıyorum. Dolayısıyla iş kollarıyla konuşurken onların ne dediğini daha iyi anlıyorum ve burada elde ettiğim bilgilerle daha sağlıklı çözümler üretiyorum. Bir yönetici olarak da nelere dikkat etmem gerektiğini ve arkadaşları bu konularda nasıl geliştireceğimi biliyorum.

3,789 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Matematik Mühendisliği; endüstri, ekonomi ve mühendislik alanlarında matematiksel çözümler üretebilmek için kurulmuş bir bölüm. Benim zamanımda Java, C, Java Script gibi çeşitli programlama dilleri, veri tabanı, veri analizi gibi çeşitli dersler bulunuyordu. Bütün bu aldığım dersler ve edindiğim tecrübeler beni iş hayatına hazırladı. Yeni bir dil öğrenmem gerektiğinde bu dile daha kolay adapte olabildim. Yanlış hesaplanan bir alanı daha kolay anlamamı sağladı. Matematik literatürünü yakından takip etmeme olanak sağladı.

Matematik Mühendisleri genelde yazılımcı oluyor ama ben bunu tercih etmedim. Bölümün bana kattıkları oldukça fazla ve bu katkıyı iş hayatında gün geçtikçe daha fazla görüyorum.


213 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversitede Veri Analizi dersi sonrasında Veri Tabanları, bitirme projesinde Veri Madenciliği konuları üzerinde çalıştım ve bu işe üniversite zamanında başladım. Daha sonra Garanti Teknoloji’de çalışma fırsatı buldum. Üniversitede öğrendiklerim, iş hayatında öğrendiklerimin binde biri diyebilirim. Bu yüzden Garanti Teknoloji bana çok şey kattı.

257 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin stajlarını bu alanda yapmalarını tavsiye ederim çünkü hangi özelliklere sahip olmaları gerektiğini, hangi alanlarda gelişme fırsatlarının olduğunu ve bu alanda çalışmak isteyip istemediklerini stajlarla tespit edebilirler. Bu işin temelinde matematik yatıyor. Dolayısıyla lineer cebir, istatistik, diferansiyel denklemler, integral hesabı gibi temel bilgileri sağlamlaştırırlarsa iş hayatındaki çalışmalarında temel ilişkiler kurup anlamlandırmak ve literatürü takip etmek anlamında kendileri için faydalı olur, görüşmelerde de ön plana çıkmalarını sağlayabilir. İnternet üzerinden makine öğrenmesi ve programlama dillerine yönelik eğitimlerden faydalanabilirler. İşimiz verileri incelemek üzerine olduğu için ilişkisel veri tabanından SQL dilleriyle verileri sorgulayabilmek onlar için bir fırsat olacaktır. Üniversitelerde verilen eğitimler iş hayatıyla birebir örtüşmediği için iş onlarda bitiyor.Analitik oldukça hızlı gelişiyor. Özellikle son dönemlerde insanların analitiğe olan güveni ve bunu yaygın bir şekilde kullanma isteği oldukça arttı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok farklı algoritmayı çok daha hızı bir şekilde kullanabiliyoruz. Dolayısıyla sürekli öğrenme ve gelişme fırsatı yakalıyoruz.