Cevaplar 6

Yükleniyor...
368 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tavsiyem; kendinizi mülakat yaptığınız kişiye ve birlikte çalışacağınız yöneticinize iyi anlatıp iyi ifade etmenizdir. Eğer kriterlere uygunsanız ve yetkinlikleriniz belli bir seviyedeyse kolay bir şekilde işe alınırsınız ve burada güzel zaman geçirirsiniz. Böylece hem kendinize hem de firmaya katkı sağlamış olursunuz.

 

207 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İhtiyacı olan bütün departmanlar part-time çalışan isteyebiliyor. Şu an İnsan Kaynakları’nda Alan Yöneticiliği ve Endüstriyel İlişkiler’de, Eğitim birimlerinde ve IT, Üretim gibi diğer bölümlerde de part-time çalışanlar var.

 

152 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bana çok güzel şeyler kattı. Ben sivri noktaları biraz fazla olan bir insandım ve burada sabır ve sakinliği öğrendim. Burada akademik anlamda çok şey öğrendim çünkü sürekli araştırmalar ve analizler yapıyoruz. Bana kendi alanımda çok şey kattı, ben de kendimden buraya çok şey kattım ve birlikte programlama yaptık. Burada zaman ve iş yönetimini, aynı anda birkaç işin nasıl yapılacağını, bir takvimin nasıl oluşturulacağını, iş bölümlerini, takım ve vaka çalışmalarını öğrendim. Yönetici ve çalışan ilişkisi konusunda çok çekincem vardı ama burada bu konuda çok olumlu şeyler yaşadım ve çok sağlıklı bir iletişim geçirdim. Korkulacak bir şeyin olmadığını görünce burada çalışmayı çok istedim.

Bunun dışında burada kendimi geliştirebilmem için çok fazla olanak sağlanıyor. Diğer birimlerle ilgili sorularım olduğu zaman da kolaylıkla insanlarla iletişime geçip bilgi alabiliyorum. Burada kendimi güzel geliştirdiğimi düşünüyorum. Gelecek arkadaşlara da kendilerine güvenip başvuru yapmalarını tavsiye ediyorum.

311 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Başvuru döneminde Kariyer.net’te gezerken TürkTraktör'ün ilanını gördüm. İstatistik bölümü öğrencisi arıyorlardı ve ben de ilana başvurdum. 1 hafta sonra dönüş aldım ve İngilizce sınavı ve mülakatı için buraya çağrıldım.

İlk önce İngilizce sınavına girdim, olumlu geçince de mülakata alındım. İngilizce sınavı bence kolaydı. Dışarıdaki diğer sınavlara göre orta halli bir öğrencinin yapabileceği bir sınavdı ve ardından mülakata geçtim.

İlk olarak yarı zamanlı çalışmayla ilgilenen bir uzmanımızla bir mülakat yaptım ve bu mülakat sohbet çerçevesinde geçti. Ailevi sorular, eğitim ve staj soruları gibi genel sorular soruldu. Sonrasında şu anki yöneticimle bir mülakat yaptım. O da güzel geçti ama biraz daha akademik bir görüşmeydi. Alanımda hangi çalışmaları yaptığımı sordular ve benden ne tür bir beklentilerinin olduğundan bahsettiler. Böylece hep birlikte bu kriterlere uygun olup olmadığımı kontrol ettik. Genel olarak güzel bir mülakattı. Mülakatın sonucunda teklif beklemedim ve mülakat bittikten beş dakika sonra alındığımı öğrendim.

 

168 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Buraya 3. ve 4. sınıf öğrencileri başvuruyor ama benim tavsiyem 4. sınıf öğrencilerinin başvurmasıdır. 3. sınıfta bölümünüzün ana derslerini gördüğünüz için yoğun geçebiliyor ve 3 gün burada 2 gün okulda oluyorsunuz. Bu konuda esneklik yapılabiliyor ama yoğunluk açısından 4. sınıf öğrencilerinin başvurmasını daha çok öneririm.