Cevaplar 7

Yükleniyor...
3,915 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İktisat Bölümü mezunuysanız yapmak istediğinizişi seçmeniz tamamen sizin elinizde. Üniversite hayatınız boyunca ilgi alanlarınızla, katıldığınız kariyer etkinlikleri ve diğer etkinliklerle bunu tamamensiz belirliyorsunuz. Klasik olarak bir bankada ya da audit’te ilerleyebileceğiniz gibi, özel sektörde herhangi bir departmanda da çalışabilirsiniz.

1
1,336 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle Galatasaray Üniversitesi’nin Fransız ekolünden olmasının getirdiği birkaç katkı var. Bu yüzden analitik düşünme ve planlama üzerine çok fazla getirisi oluyor. Bunun yanı sıra bizim okulumuzda İktisat bölümü diğer okullara göre daha geniş kapsamlı, daha matematiksel ve daha analitik bir şekilde öğretiliyor. Galatasaray Üniversitesi’ndeki dersler, belli başlı dersler dışında %100 Fransızca olarak öğretiliyor ama tabii ki İngilizce ve Türkçe kaynaklardan da yararlanıyoruz.

397 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT'de staj yapmak gerçek bir iş deneyimi çünkü  her stajyerin bir staj projesi oluyor ve staj sonunda bunu kendi departmanındaki liderlik ekibine sunuyor. Bunu da mezuniyet projesi olarak adlandırıyoruz. Bunun yanı sıra günlük işlerde çok fazla yer alıyoruz. Ekibimizin katıldığı toplantıya ve her türlü işe biz de dahil oluyoruz ve onlardan çok fazla şey öğreniyoruz. Dolayısıyla bir stajdan beklenebilecek her şeyi ve daha fazlasını kapsadığını söyleyebilirim.

292 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT’de her stajyere bir MT adayı olarak bakılıyor. Bu yüzden de 3. ve 4. sınıflardan başvuru toplanıyor. Bunun yanı sıra kişinin işe olan motivasyonu ve Kuzey Afrika’nın merkez ofisinde olduğumuz için de İngilizce bilgisi ölçülüyor.

527 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle CV’nin üzerinden geçilerek CV ile alakalı sorular soruluyor. Daha sonra adayın motivasyonunu, işe olan ilgisini ve iş bilgisini ölçmeye yönelik sorular sorularak adayın BAT’ye olan uygunluğu değerlendiriliyor. Ardından İngilizce mülakata geçilerek adayın İngilizce bilgisi ölçülüyor.