Cevaplar 11

Yükleniyor...
863 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme mezunu birçok işi yapabilir. Bu bölüm size doktor veya avukat gibi bir unvan vermiyor ama iş imkanı çok fazla. İnsan Kaynakları, Denetim, Pazarlama gibi birçok farklı sektörde ve pozisyonda çalışma imkanı var. Burada önemli olan, hangi alana yatkın olduğunuzu fark etmeniz, İşletme’nin size sağladığı altyapının üzerine kendinizi geliştirip o alana yönelmenizdir.

389 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Erasmus, öğrencilik hayatımın en güzel tecrübesiydi. Erasmus yapmayı planlayan herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Benim için çok farklı bir tecrübeydi, çok şey öğrendiğimi düşünüyorum çünkü 6 ay boyunca hiç bilmediğiniz bir ülkeye gidiyorsunuz ve birçok farklı milletten insanlarla bir arada yaşıyorsunuz. Bu süreç çok şey öğretiyor çünkü ne kadar çok kişiyle tanışırsanız, her birinden o kadar farklı bir şey öğreniyorsunuz. Bu öğrendiğiniz şeyler mutlaka ileride fayda sağlıyor.

2,249 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü bana çok şey kattı. Okula başladığım zamanla mezun olduğum zaman arasındaki bilgi birikimim çok fazla. Okuldayken derslerde öğrendiğim bilgiler, katıldığım kulüp etkinlikleri, yaptığım stajlar bunda oldukça etkili oldu. Okulun sunduğu bütün olanaklardan faydalanarak kendimi en iyi şekilde geliştirmeye çalıştım.

307 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Denetim alanında çalışmak için; eleştirel bir bakış açısı, analitik düşünme yetisi, olayları farklı açılardan görüp farklı yorumlar getirebilmek gerekiyor. Ben kendimi bu alanlarda güçlü gördüğüm için Denetim’e başvurdum. Bunun yanında en çok etkenlerden birisi de yaptığım stajlar oldu. Ben üç farklı yerde ve departmanda staj yaptım. Bir tanesi İç Kontrol bölümüydü ve Denetim’e biraz daha yakın sayılıyordu. Orada 9 ay kadar staj yaptım. Staj yaparken oradaki kontrollerin nasıl yapıldığını ve bunların ne kadar önemli olduğunu gördüm. Orada yaptığım şeylerin beni mutlu ettiğini fark ettim. Bu yüzden Denetim alanına yönelmeye karar verdim.

328 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Eğer yeni mezun oluyorsanız bizim Müfettiş Yardımcıları için işe alım sürecimiz var. Teftiş kurulunda benim gibi Şube Teftişleri bölümünde Teftiş Yardımcısı olarak işe başlıyorsunuz. Bir ekip üyesi olarak Ekip Şefi’nin yanında çalışıyorsunuz. 1-2 senenin sonunda tek başına şube teftiş etme yetkisi dediğimiz re'sen yetkisi alabiliyorsunuz. 3. senenin sonunda da Müfettiş Yardımcılığından Müfettişliğe terfi için sınavlara giriyorsunuz. Bu sınavlardan başarılı olmanız halinde Müfettişliğe geçiş yapıyorsunuz. Bu süreçte kurum içerisinde de bir takım değişimler olabiliyor. Mesela Şube Teftişleri haricinde genel müdürlerin, iştiraklerin ve IT’nin denetimini yapan, inceleme ve soruşturmalarımızı yürüten ekiplerimizde uygun pozisyonlar olduğunda ve pozisyonun getirdiği kriterlerle uyuştuğunuzda oralara da geçebiliyorsunuz. Buralarda ilerleyip Bölüm Müdürlüğü, Grup Müdürlüğü, Teftiş Kurulu veya diğer müdürlük pozisyonlarına geçebiliyorsunuz.

Şu an kuruldaki çoğu müdürümüz zamanında bizim gibi Müfettiş Yardımcısı olarak başlamışlar. Bu bizim için oldukça motive edici bir şey.