Cevaplar 1

Yükleniyor...

öncelikle kimya mühendisliği aklımda hiç olmayan bir bölümdü. puana göre tercih yapanlar sınıfındaydım ben de.istanbul üniversitesi kimya mühendisliği 1.sınıfa başlayacağım bu sene. diyorum ki iyi ki yazmışım iyi ki kimya müh. okuyacağim. kimya mühendisliği halk arasında çok mezun veren aç işsiz olarak bilinir. halbuki çok yanlıştır. kimya sektörü en geniş mesleklerden biridir.kimyada iş yok diyenlere sorarım. elinizdeki telefonun dokunmatik ekranı nerede üretiliyor? mikrofonlardaki piezoelektrik maddeler nasıl üretiliyor ya da su içtiğiniz bardak..evinizdeki duvar boyası, yalıtım,sıvı,derz dolgu,fayans,yapıştırıcı. iş bulamayacağınızı düşünmek tüm bunları göz önüne alınca zor gibi duruyor. bunun dışında tekstil,cam,savunma sanayisi,petrokimya,ilaç,çimento,gıda,şeker,polimer,plastik,sabun,kozmetik,yağ.. ayrıca adam gibi bir üniversiteden mezunsanız, altyapınız sağlamsa, ingilizce ve 2. diliniz varsa işiniz gayet kolaydır. istanbul üniversitesini kimya müh. tavsiye ediyorum çünkü eğitim kadrosunu kaliteli buluyorum. türkiyede ilk kimya müh. bölümü İÜ de açılmıştır ve bu da köklü olan okulun kaliteli bir bölümü olduğunu kanıtlar.Herkese başarılar diliyorum :)

edit: Bu yazıyı yazalı yaklaşık 3 sene olacak sanırım arkadaşlar. Sizlerden çok fazla geri dönüş aldim ve tekrardan yazmak istedim. Bölümüm icin hala iyi ki diyorum. Hiçbir pişmanlığım yok. Başka da meslek yapamazmışım herhalde mühendislik dışında. Başarılar diliyorum herkese :)

edit2: 1 yıl sonra tekrardan güncelliyorum :) O yıllardan beri tek değişen şey yatay geçiş yapıp okul değiştirmem oldu. Şuan YTU son sınıf öğrencisiyim. İstanbul Üniversitesinden de memnundum fakat gerek kampüs hayatı gerekse teknik üniversite olması ytu yu tercih etmeme neden oldu.

Aranızdan bana yazan hala çok insan var. Çekinmeden tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Elimden geldiğince tecrübelerimi size aktarabilirim.

23,387 görüntülenme
3