Cevaplar 4

Yükleniyor...

Üçüncü haftamın başında Siemens AG'nin CEO'su Joe Kaeser'in "Dialogue with Siemens AG President and CEO Joe Kaeser" adlı konferansına katılma şansını bularak; şirketin vizyonu, misyonu, değerleri ve hedefleriyle ilgili daha detaylı bilgi edinmiş oldum. Oldukça dinamik şirkette çalışmaya başladığımdan bundan sonra da Siemens'teki iş hayatım boyunca her dönem yeni şeyler öğreneceğimden eminim.

210 görüntülenme

Siemens ile birlikte hayatıma yeni kısaltmalar, sistemler ve terimler girdi. İlk haftam yoğun bir şekilde gerçekleşen bölüm toplantılarına katılarak, şirketin kurumsal yapısıyla ilgili bilgilendirilerek, kullanacağım sistem ve programların tanımlanması gibi süreçleri takip ederek geçti. Sorduğum her soru için yöneticim ve bölüm arkadaşlarım detaylı bilgilendirmeler yaptı ve bana tüm tecrübeleri ve kaynaklarıyla yardımcı olmaya gayret gösterdiler.

161 görüntülenme

İlk günüm stres ve heyecanla başlamıştı. Ancak, yöneticim beni sıcak bir şekilde karşıladı ve bölümdeki çalışma arkadaşlarım ile tanıştırdı. Çalışma ortamının çok dostane olduğunu anladım. Günüm, görev tanımımın detaylarından bir kez daha söz ettiğimiz, şirket ve bölümle ilgili bilgilendirildiğim bir toplantı ile başladı. Yeni çalışma arkadaşlarım beni öğle yemeğine davet ettiler. Ardından, birlikte çalışacağım ekibi daha yakından tanıma fırsatı da buldum. Özetle, donanımlı, tecrübeli, dinamik, sıcak ve genç bir ekiple çalışacak olmak, ilk günümün beklentimin de üstünde mutlu bir şekilde geçmesini sağladı.

321 görüntülenme

"Siemens Mobility bölümünün "Commercial Sales Manager" pozisyonuna başvuru yaptıktan kısa bir süre sonra ilk görüşme için arandım. İlk görüşmemi Mobility Bölümü Ticari Yöneticisi ve İnsan Kaynakları İş Ortağı ile gerçekleştirdim. Oldukça samimi bir ortamda geçen mülakatımda son derece profesyonelce bir yaklaşımla beni tanımaya, tecrübelerimi ve yetkinliklerime anlamaya büyük özen gösterildi. Hem ben, hem de Siemens temsilcileri pozisyonla ilgili beklentilerini açıkça ifade ettiler. Görüşmemizi bilgi birikimimi göstermemi amaçlayan bir vaka çalışmasıyla tamamladık.

Bir sonraki hafta ikinci görüşmemi Bölüm CFO'suyla yaptım ve görüşme boyunca kendimi ve iş tecrübelerimi anlattım. Ekiple ve şirket kültürüyle uyumumun değerlendirilmesine yönelik verimli bir görüşme oldu. Bu süreç her iki taraf için de olumlu şekilde sonuçlandı. Artık bir Siemensliydim.

149 görüntülenme