Cevaplar 6

Filtrele:Sırala:

Uludağ Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (16 Cevap)

Okulda neden olduğunu anlayamadığım bir yaşlanmışlık hali hüküm sürüyor (bunda binaların çoğunun eski olmasının da katkısı var tabi). Uludağ Üniversitesi’nin kesinlikle biraz hareketliliğe, dinamik bir görünüme ihtiyacı var, ya da onun gibi bir şeye. Tam olarak bende anlayamıyorum.

Neden Tekstil Mühendisliği Bölümü? (6 Cevap)

Tekstil mühendisliğinin listemin başında yer almasında Bursa’da yaşıyor olmamın büyük etkisi var.ayrıca Türkiye’nin de bir tekstil merkezi olması,ve tekstilin sanıldığı gibi sadece konfeksiyondan ibaret olmadığını bilmem,bu bölümü isteyerek seçmemi sağladı.

--

Bir takım insanlara tekstil mühendisliği deyince kıvrılan burunlar ve püff sesleri şeklinde tepkilerle karşılaşıyoruz genelde. Ama bu tamamen o insanların kafa yapısıyla ilgili bir sorun. Tekstil gerçekten Türkiye için çok önemli bir alan,dünyanın bir çok ülkesi hızla teknik tekstile yönelmiş ve nanoteknoloji çalışmalarını ilerletmişken bizim ülkemizde tekstil mühendisleri gitgide eski itibarlarını kaybetmeye başladılar. Bunda şu bitmek bilmeyen “tekstil bitti” sözünün etkisi çok büyük. Tekstil bitmiyor aksine dünya konfeksiyon dokuma tarzı tekstilden ileri teknolojili tekstil yapılarına doğru yöneliyor. Maalesef güzel ülkem bu “popüler meslekler” kafasından kurtulamadığı için bu yönelişe ayak uydurup eski dostu tekstile sahip çıkamıyor. Buna bir son vermek için nitelikli tekstil mühendislerine ihtiyaç var ama puanlar her sene inanılmaz bir hızla düşüyor,bu düşüş okulu “puanım tuttu geldim” mantığındaki öğrencilerle dolduruyor.bahsettiğim vahim durum ne zaman son bulacak bilemiyorum ama ben gene de bölümümü seviyorum.

Neden Uludağ Üniversitesi? (19 Cevap)

Bursa'yı seviyor olmam ve tekstil mühendisliği bölümü olarak Türkiye nin en iyilerinden olması.