Cevaplar 9

Filtrele:Sırala:

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde burslu - burssuz ilişkisi nasıl? Herhangi bir ayrım var mı? (7 Cevap)

Hayır, ben okuduğum 4 yıl boyunca herhangi bir kötü muameleye, söze, bakışa maruz kalmadım aksine şakayla karışık oğlum sen zekisin tarzı şeylerle daha mutlu olabiliyorsunuz. Siz burslu olduğunuzu söylemedikçe zaten kimsenin bilmesi de pek mümkün değil durumu. İzmir insanının sıcakkanlılığından da kaynaklanıyor bu durum çünkü hatırı sayılır oranda İzmirli öğrenci var okulda.

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (4 Cevap)

Öğrenci sayısının nispeten az (yeni açılan okullardaki gibi kontenjan dolduramamaktan değil, zaten kontenjanın az olmasından kaynaklanan) olması kaliteli öğretim kadrosuyla olan diyaloğu çok kolay hale getiriyor. Hocaların öğrencileri bire bir tanıması öğrenciler için bulunmaz bir nimet. Ben 0 burslu bir öğrenci olarak aylık 430tl burs yanı sıra konakladığım okulun yurduna da herhangi bir ödeme yapmıyorum(ki aylık 1000tlden fazla bir ücreti var).

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Bu birazda öğrencinin kendini tanıyıp hangi alanlarda geliştirebildiğine göre farklılık gösterir. Akademik alana yönelinesi bir bölümdür kendileri zira bünyesinde barındırdığı entelektüel bilgiyle önemli bir yol açar kişiye. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı akla ilk gelen kamu kurumlarıdır bunun dışında özel sektörde dış ilişkilerin olduğu her departmanda görev alabilirler.

İzmir şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (33 Cevap)

Benim gördüğüm tek eksik, İstanbul'a oranla daha az sayıda kültür-sanat etkinliklerinin gerçekleştirilmesi.. ki bu da normaldir aslında aksini beklemek hayalperestlik olur.