Cevaplar 11

Filtrele:Sırala:

EESTEC size ne kazandırır? (3 Cevap)

EESTEC size doyasıya soft skiller, uluslararası network, yurt dışına çıkma imkanları, geniş arkadaş çevresi, okulunuzun ve şirketlerin işleyişini görme imkanları ve bunları yaparken de bol eğlence kazandırır!

EESTEC LC Istanbul’a gelme sebebiniz nedir? EESTEC’te kendinizi geliştirebilir misiniz? (3 Cevap)

Benim EESTEC LC Istanbul'a ilk katıldığımda okuldaki ilk zamanlarımdı. Hazırlık da okumadığım için arkadaş çevresi edinmek istiyordum. Bir arkadaşım sayesinde topluluğun varlığını duydum ve toplantılarına gitmeye başladım. Zamanla sadece toplantılara gitmekten fazlasını yapıp görev almaya başlayınca LC Istanbul'a bağlılığım daha da arttı.
Bu sayede hem geliş sebebim olan arkadaş edinmeyi gerçekleştirmiş oldum hem de ciddi görevler alarak kendimi geliştirmiş oldum. Bu topluluğun insanın üniversite hayatında kendini geliştirmesi ve özellikle iş hayatına hazırlaması için en ideal yer olduğunu düşünüyorum. Şahsen daha önce sahip olmadığım; topluluk önünde konuşma, insan yönetimi, proje yönetimi vb. gibi soft skilleri kazandım ve sponsorluk bulma amacı ile şirketlerle görüşerek işleyişi ve doğru uslupları öğrendim.
Teşekkürler EESTEC LC Istanbul!

Üniversitemde EESTEC yok etkinliklerinize katılabilir miyim? (3 Cevap)

Tabi ki! Her hafta perşembe günü düzenlediğimiz toplantılarımıza katılır ve aktif üye olursanız sizde etkinliklerimize katılabilirsiniz!

Sadece Elektrik Mühendisliği öğrencileri mi katılabilir? (4 Cevap)

Her ne kadar açılımında Electrical Engineers Students' yazsa ve ilk zamanlarında sadece o öğrencilere yönelik olsa bile günümüzde her bölümden her öğrenciye açıktır. Örneğin ben Tekstil Mühendisliği öğrencisiyim ve EESTEC LC Istanbul'da aktif üye olmak ile beraber yönetim kurulu üyesi olabildim.

EESTEC LC Istanbul ne tarz etkinlikler düzenler? (3 Cevap)

EESTEC LC Istanbul hem ulusal hem de uluslararası etkinlikler düzenleyen bir topluluktur.

Ulusal etkinliklere örnek olarak;
* Uni-Day; Yurt dışı eğitim fuarı (Senede bir kez düzenlenir, bir gün sürer.)
* SSA; Soft Skill Academy (Kişisel Gelişim Eğitimleri verilen etkinliğimiz dönemde en az bir kez düzenlenir, bir ya da iki gün sürer.)
*IoT Line Fair; Internet of Things üzerine Türkiye'de ilk kez düzenlenen fair'dır ve senede bir kez düzenlenir.

Uluslararası etkinlere örnek olarak; EESTEC yapısı gereği JLC ve LC'ler 2 senede bir en az bir uluslarası etkinlik düzenlemek konumundadırlar. Etkinliği düzenleyen LC, etkinliğine Avrupa'nın diğer LC'lerinden katılımcı kabul eder ve onları belirlenen gün süresince konaklatır, gezdirir, eğitimler verir.
*V for Reality; Sanal gerçeklik üzerine bir workshop
*Mindfaction; Oyun teorileri üzerine bir workshop
*Greenergy; Çevre dostu arabalar üzerine bir workshop
*ve bir çok workshop daha...