Cevaplar 4

Aradığımız özelliklerin başında üniversitenin 2. veya 3. sınıfında öğrenim görüyor olmanız geliyor.

Videoların kurgu ve montaj süreçlerini Adobe Premier ile gerçekleştiriyoruz ve Adobe Photoshop'la tasarımlar yapıyoruz. Dolayısıyla bu iki programı da orta düzeyde bilmenizi bekliyoruz.

Videoların çekim sürecinde ise DSLR makine kullanıyoruz. Iso-diyafram-enstantane gibi terimlerin ne olduğunu ve ne işe yaradığını biliyor olmanız önemli bir husus. 

Bunların yanı sıra haftanın 2 günü, Impact Hub'ta bulunan ofisimizde birlikte çalışmak istiyoruz.

Video ve tasarımlarımızı MacOs işletim sistemli bilgisayarlar ile yapıyoruz. MacOs işletim sistemiyle haşır neşir olmanız ve İngilizce bilmeniz de sizi diğer adaylardan bir adım öne geçirecektir.

588 görüntülenme

Başvuru yaparken dikkat etmenizi istediğimiz en önemli şey Adobe Premiere ve Photoshop'la yaptığınız işlerden oluşan bir portfolyo linkini CV'nize koymanız. Üniversitede okuyan kişiler olduğunuz için sizden profesyonel şeyler beklemiyoruz. Okulda yaptığınız ödevlerden, projelerden veya şahsi olarak açtığınız bir YouTube kanalı, Instagram hesabı linki de olabilir. Bu programları kullanarak yaptığınız video ve görselleri görmek istiyoruz. Portfolyo linki olmayan CV'leri değerlendirmeye alamayacağımızı da belirtmek istiyorum.

İkinci olarak anlatsin.com bir ajans değil start-up. Yani bir video prodüksiyon ajansında veya reklam ajansında değil bir start-up'ta staj yapacaksınız. 

Üçüncü olarak ise başvuru yapmadan önce sitemizdeki kurumsal şirketlerin videolarına ve sosyal medya hesaplarımızdaki tasarımlara bakmanızı öneririm. 

441 görüntülenme

anlatsin.com olarak 100'den fazla kurumsal şirket ile çalışıyoruz. Bunun yanı sıra dernekler, STK'lar ve ajanslarla da işbirliklerimiz var. Sık sık bu şirketlere gidip video çekimleri gerçekleştiriyoruz. Bir öğrenci olarak anlatsin.com'da staj yapmak öncelikle size çok iyi bir network kazandıracaktır.

İkinci olarak orta düzeyde kullandığınız programları ve makineleri iş yaparak, yerinde deneyimleyerek daha profesyonel şekilde kullanacaksınız.

Üçüncü olarak anlatsin.com bir start-up olduğu için yeni fikirlere, önerilere ve pozisyon değişikliklerine çok açık. Çalışmaya başladıktan sonra anlatsin.com çalışanlarının çoğunun beğendiği bir projeyi hayata geçirmeniz için önünüzde hiçbir engel yok. Ayrıca video prodüksiyon stajyeri olarak başlayıp daha sonra ilginizi çeken farklı bir departmanımızda staj yapmaya da devam edebilirsiniz. 

381 görüntülenme

anlatsin.com ekibini tam olarak arkadaşların bir arada çalışması olarak tanımlayabilirim. 7 kişiden oluşan, ekibin en yaşlısının 90 doğumlu olduğu genç, dinamik ve samimi bir ekibiz. ''Patron'' diye bir kavramımız yok. İşe giriş çıkış saati diye bir şey yok. Kıyafet kuralımız yok. Tek kuralımız aldığımız sorumlulukları en başarılı şekilde, en kısa zamanda yerine getirmek, baştan savma iş yapmamak, kendimizi şirketin patronu olarak görmek. Ekipteki kimse çalışan değil, herkes kendi sorumluluk alanının patronu. Bu şekilde bir çalışma tarzıyla işlerimizi yürütüyoruz. Ofisimiz ortak çalışma alanı olan Impact Hub'ta . Birçok startup, sosyal girişimci, dernek ve ajansla aynı ortamı paylaşıyoruz. Kısacası sıcak, samimi, çok şey öğrenebileceğiniz bir ortamımız var. 

392 görüntülenme