Content & Operations Intern

"Hem Anlatsın'ın tüm içerikleri benim ellerimden geçsin, hem Operasyon tarafını da bir göreyim, hem de start-up atmosferini koklarım, mis!" Başvurunu bekliyoruz!

Cevaplar 6

Anlatsin.com'da binlerce kişi profili ve kariyerle ilgili binlerce soru-cevap var. Bu içeriklere gün geçtikçe yenileri ekleniyor ve bunların doğru konumlanması, kullanıcılarımıza doğru yerlerde sunulması çok önemli. Sitemizdeki tag sistemi ve yönetim panelimiz ile bu durumu kolayca yönetebiliyoruz. Content & Operations stajyerlerimiz de siteye yeni bir şirket çalışanının eklenmesinden, yeni bir şirket profilinin oluşturulmasına, önce YouTube'da konumlayıp daha sonra sitemiz içine aldığımız videolarımızın düzenlenmesi ve yerleştirilmesine kadar içerik yönetiminin en detaylı hali üzerinde çalışıyorlar. Aynı zamanda Anlatsın ekibi olarak işbirliği içinde olduğumuz şirketlerimizdeki çekim günlerine de katılıp, hem o şirketi tanıma fırsatı buluyorlar hem de çekim günündeki operasyonel tarafa da destek verebiliyorlar. Teknik bir altyapıya gerek yok, işi burada öğreniyorsunuz :)

Bence bir start-up'ın içinde bulunmak, özellikle öğrenciyken stajlarla bu tarafı gözlemleyebilmek çok önemli. Çünkü biz kurumsal ya da orta ölçekli firmalara göre çok daha hızlı kararlar verip bunları hemen uygulamaya koyuyoruz :) Bu durum tabii ki görev ve sorumluluklarımızın da değişkenliği anlamına geliyor, böylece her gün yepyeni bir şey öğrenebiliyorsunuz. Örneğin, freelancer'larla çalışıp videolarımız için transkriptler almak, YouTube videolarımıza description'lar yazmak ya da çalışırken aklınıza gelen yaratıcı bir fikri hemen uygulamak gibi.

Baştan sona içerik yönetimini öğrenmek isteyenler, Content & Operations Intern ilanımıza linkten başvurabilirsiniz!
anlatsin.com/anlatsin/is-ilanlari/content-operations-intern

830 görüntülenme
1
867 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz Anlatsın.com'a 3 kişi başlamıştık, şu an 10 kişilik bir ekip olarak devam ediyoruz ve bu ekip çok hızlı büyüyor. Ekip olarak bir numaralı özelliğimiz; işbirlikçi olmamız ve takım uyumumuzun çok yüksek olmasıdır. Katılan insanlar çok kolay adapte olup birlikte bir şeyler başarabiliyor. Ekibe katılan birisinin takımın uyumunu bozması, bizim için bir virüs gibi bir şey olduğu için en önemli özelliğimiz bu. Ben ekibimizi çok çalışkan görüyorum. Çok esnek çalışıyoruz ama çok çalışkan olduğumuzu düşünüyorum. Katı kurallarımız olmamakla birlikte işimizi her zaman çok hızlı yapıyoruz. Bence bir start-up için olmazsa olmaz kurallardan bir tanesi de bu. Bunun dışında hangi üniversiteden veya bölümden mezun olunduğu hiç önemli değil. Örneğin burada İngiliz Dili ve Edebiyatı, Makine Mühendisliği veya Felsefe bölümünden arkadaşlarımız çalışıyor. Yaş aralığımız da çok değişken. Burada Pazarlama, Satış, Yazılım, Operasyon yapıyoruz ve belki yavaş yavaş yeni alanlara da giriş yapacağız.

1
863 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Anlatsın.com'a karşı içimde inanılmaz bir motivasyon barındırıyorum. Ekip arkadaşlarım, ofis ortamı, yaptığım işin gerçekten ilham verici ve değerli olduğunu görmem bana motivasyon veriyor. Günümün iyi geçmesi için iş yerinde büyük bir başarıya imza atmış olmam gerekmiyor çünkü ben buraya mutlu olarak geliyorum ve bu bana çok keyif veriyor. Burada birlikte çalıştığım insanlar gerçekten çok zeki ve burada fikrimin değerli olduğunu hissediyorum, bu da çok mutlu olmama sebep oluyor. Bunun yanında içinde bulunduğunuz yapıya karşı olan inancınız da çok önemli. Ben Anlatsın.com'un büyüyerek çok daha güzel yerlere geleceğine inanıyorum. Bir start-up projenin çok daha iyi yerlere gelmesini sağlayan ekip içinde bulunmak bana çok mutluluk veriyor.

3
490 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Anlatsın’da herkes yaptığı işi çok seviyor. Motivasyonumuz inanılmaz yüksek ve herkes büyük bir emek harcıyor. Takım olarak hepimiz arkadaş gibiyiz. Öğle yemeklerini birlikte yiyoruz, dizileri birlikte izliyoruz. Ben de böyle bir ortama girer girmez işimi hemen benimsedim ve ortama çabuk ısındım. Çalışma saatleri çok esnek çünkü bizim için önemli olan şey; gün içinde işi bitirmek ve yarın karşılaşacağımız şeyleri heyecanla beklemektir.

1
387 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir çekim günü, çekimden önceki gün başlıyor. Kamera, ses aletleri ve tripodlarla çekim alanına gidiyoruz. Karşıdan bakıldığında çok kolay gibi görünse de aslında çok teferruatlı bir iş yapıyoruz. İş sadece kamerayla bitmiyor. Kameranın pilleri, kartları oluyor ve bunların boş olması gerekiyor. Çoğu zaman çekimde bu tür sorunlar olabileceği için bunları önceden ayarlamamız gerekiyor. Çekim gününde sabahtan şirketlere gidiyoruz. Röportajı yapan arkadaşımız röportajı yapacak kişiyle konuşurken ben de ışığın ve renklerin düz olduğu bir yer seçiyorum. Oraları belirledikten sonra çekime başlıyoruz. Bunları ayarladıktan sonra çekimde çok bir aktif rolüm olmuyor. Röportaj tamamlandıktan sonra ofise gelip kurgusunu ve montajını yapıyoruz.

2