Yükleniyor...
1,430 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu işi yapmak isteyen arkadaşlarımın öğretim süresi boyunca mümkünse IT projelerinin Analiz tarafında yer almalarını tavsiye ederim. Analiz tarafında o projenin ihtiyaçlarının ne olduğu ve o projedeki gerekliliklerin kimler tarafından nasıl yapıldığı gibi konularda görev alırlarsa başarılı olurlar.

Bunun dışında mutlaka evlerinin analizini yapsınlar çünkü büyükşehirlerde her şeyi analiz etme şansları var. Eğer siz bir pazar sabahı boğaza kahvaltıya gidecekseniz, nerede kahvaltı edeceğiniz, ne kadar bekleyeceğiniz, hangi yoldan gideceğiniz gibi analiz etmeniz gereken çok şey olur. Bizim işimiz de bu. Dolayısıyla üniversitede bu tür detaylara inebileceğiniz ve en optimum sonuçları bulabileceğiniz noktalarda görev almanız çok faydalı olur.

Biz burada arkadaşlarımıza hem uzun hem de kısa dönem staj anlamında destek olabiliyoruz. Kısa dönem stajlar yaklaşık bir buçuk ay sürüyor. Burada onlara olabildiğince analiz ve test süreçlerinin nasıl olduğunu anlatmaya çalışıyoruz ve onlar bunları uygulayabiliyorlar. Üniversitede bu tür bir staj yapmak arkadaşlarım için iyi bir deneyim olabilir. Şu anda iki ayrı uzun dönem stajyerimiz var ve haftada üç gün bizimle birlikteler. Burada tam zamanlı çalışan bir kişi ne yapıyorsa, onlar da onu yaparak işi pratik ediyorlar. Bu kadar detaylı, komplike bir işi deneyimlemek istiyorlarsa buraya gelebilirler. Ben bizim işimizi Garanti’nin Bonus Kredi Kartı’nın reklamlarındaki kocaman peruk takanlara benzetiyorum çünkü o kadar çok detay var ki bir süre sonra kafanız kocaman oluyor. Ben bu yüzden stajı arkadaşlarıma öneriyorum.