Cevaplar 58

Yükleniyor...

Herkesin dengesiz yürümesi ve yaya yollarının çok dar olması çok büyük bir sorun.

2,577 görüntülenme

Ulaşım iki eylül kampüsüne çok sıkıntı oluyor

1,970 görüntülenme

Şehrin tek yokuşunun Yunusemre Kampüsü'nün girişinde yer alması. Karlı kış günlerinde dışardan güzel görüntülerle karşılaşabilmeniz mümkün fakat başınıza geldiğinde sizi dumur edebiliyor. :)

271 görüntülenme
İlk olarak bir lise mezunu iseniz ve Anadolu üniversitesini tercih etmek istiyorsanız. Bence Anadolu üniversitesi sizi bir çok konuda rahatlatıcak, üzmeyecek ve ya başınızın ağrımasına sebep olmayacak bir üniversitedir.

Mühendislik fakültesi öğrencisiyim. Bu nedenle kampüsüm İki Eylül kampüsü. Ne yazık ki İki Eylül Kampüsüne olan ulaşım biraz zor. Her saat araç bulabillirsin fakat yoğunluktan binemeyebilirsin. Servis ile gelen öğrencilerde var. Bu servisler sadece geliş için kullanılıyor. Çok nadir bazı servisler sizi ders çıkışı alıyor. Sınav günleri bunlar sıkıntı yaratabılıyor.

Okula gelen araç sayısı artmalı. (Kırmızı 4 ve Mavi 4 önemli saatlerde çok kalabalık oluyor, birkaç kez giriş kapısına yaslanarak gittiğim oldu :) )
685 görüntülenme

Hazırlık çok sıkıntılı Anadolu Üniversitesinde.Öğrencilerim eğitim öğretim haklarını ellerini alıyorlar resmen.Normalde 3 kur okuduktan sonra hazırlık bitebilecekken Anadolu Üniversitesi 5 kurun 5ini de bitirmenizi bekliyor sizden.1 yılda hazırlığı bitirip bölüme geçebilen öğrenci sayısı yok denecek kadar az.Hatta belki de yok bile.En iyi ihtimalle hazırlığı 1buçuk yılda bitiriyorsunuz.En kötü 2 yılda bitiyor.Sınav olarak zaten zorlukları var hazırlığın bir de ilkokul çocuğu gibi incik cıncıklarla uğraşıyoruz dosya hazırlıyoruz, online ödev yapıyoruz, habersiz quiz oluyoruz.Tüm bunlar yetmez gibi bu yaptıklarımızın hepsi sadece vize notumuza eklenip finale girip girmememizi etkiliyor fakat finalden sonra hiçbir işimize yaramıyor.Ayrıca hafta 24 saat ders görüyoruz ve her kur 2 ay sürüyor yaklaşık buna rağmen her kur sadece 17 saat devamsızlık hakkımız var.2 yıl içinde hazırlığı veremediğiniz taktirde dilekçe yazıp diplomanızda Hazırlıktan Geçemedi gibi bir ibarenin olmasını kabul ederek bölümünüze geçme talebinde de bulunamıyorsunuz ayrıca.Anadolu Üniversitesi bunu halletmeli.Dolu olan fakülte sayısı 3 ya da 4.Diğer fakülteler bomboş sırf bu hazırlık yüzünden.İnsanlara bunu yapamazsınız.Zaten bu öğrenciler üniversite okuyabilmek için 4 yıllarını veriyorlar.Üstüne 2 yıl daha kaybetmelerini sağlamak anlamsız.

370 görüntülenme

bana okulun kapısnı açan okula haksızlık yapamam . güzel okul :D

289 görüntülenme

Resmiyet ve her okulda olduğu gibi bazı hocaların ego tatmini.

500 görüntülenme
Sonraki Sayfa »