Cevaplar 9

Yükleniyor...

Gündüz en işlek ve canlı caddesinin, gece saat 12'den sonra sigarana ateş arasan isteyecek adam yok kıvamına gelmesi / Gece 1' den sonra Kızılay' dan eve gidecek vasıta bulamamak / Metro ve Ankaray istasyonlarında telefonun çekmemesi(hayatı burada geçecek olan öğrenci arkadaşlar etkilenmektedirler) / Yerlere rastgele fırlatılan ve hemen her sokakta görebileceğiniz escort kartvizitleri / Eğer odtü'lü değilseniz odtü şenliklerine muhtemelen özenirsiniz(dediğim gibi ODTÜ'yü kazanan arkadaşlar bu madde size değildir) / Deniz olan bir ilden geliyorsan da özlemini çok çekeceksin hazır ol.

232 görüntülenme

Artısı yok ki memur kenti işte nolcak diyen arkadaşım nüfusumuzun yarısı öğrenci :) Kim ne derse desin en güzel öğrencilik yapılacak şehir Ankara'dır benim gözümde. Bir kere Ankara öğrenciyi İstanbul kadar hırpalamaz. Üniversite hayatı candır, canlıdır ancak biraz sakinlik de iyidir, işte bu ayarı iyi verir Ankara. Bu yüzden tam üniversite öğrencisi olunacak bir yerdir. Ayrıca Ankara'da genç olmuş herkesin iyi kötü bir müzik enstrümanı çalabilmesi veya en azından kullanmayı denemesi güzel bir kültürdür. Burada kış geldiğinde atkı kullanmaya alışırsın, bahar geldiğinde şemsiye. Kızılay'dan Tunalı'ya kadar yürür orada Kuğulu Park a oturup geleni geçeni izler, soluklanır, sakinlersin ve daha bir sürü şey.Gerçi doğma büyüme buralıyım ben tabi ki seveceğim, Ankara'yı da Ankara da doğan kadar seven olmaz ki...

743 görüntülenme

Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi bir okul olması ve verdiği diplomanın uluslararası düzeyde geçerliliğe sahip olması başlıca nedenler. Bunun dışında Türkiye'nin en çok öğrenciye, en çok fakülte ve yüksekokuluna sahip üniversitesi olması güzel bir şey. Gazi ayrıca Türkiye'nin en büyük, köklü ve en başarılı Eğitim Fakültesi'ne sahiptir. Ankara'da yer alan 16 üniversite içinde, fiziki mekân olarak en büyük ve en donanımlı üniversite kütüphanesi yine buradadır. Yemekhanesi fiyat bakımından Türkiye'nin en ucuz 5 üniversite yemekhanesinden biridir. 4 çeşit yemek 1 lira.

516 görüntülenme

Rivayete göre tek ders sınavının saatini internette duyurmayan ve kaçırmamak uğruna sabahın köründe gitmenizi gerektiren bir oluşumu var ne yazık ki. Okuyan bilinçli çoğunluk 'en büyük özelliğinin öğrencilerini asosyal yapması' olduğunu iddaa ediyor. Ortalaman 2.00 geçsin ki notu DC olan derslerin başarılı sayılsın demekte ancak (başıma da gelmiş bir olaydır) dönem ortalamalarını bütünlemelerden sonra açıkladığı için belki de geçtiğin dersten bütünlemeye girebiliyorsun çünkü ortalamanı bilmiyorsun. Yaz okulu kalktığı için bütün okullar tatil olmuşken sadece bütünlemelerin var diye 19 temmuza kadar sürebiliyor okul.

1,186 görüntülenme

Herşeyi ilk günden yapıp da bitirmeyin, üniversite bir yere kaçmıyor sakin ol. Şahsen ilk 2 gün okula gelmenize de gerek yok. Çarşamba günü teşrif ettiğinizde oturun arkaya ses mes çıkarmayın, 'kuul' takılın, heyecan yapmayın. Kimse ilk gününde göze batan, çok konuşan ve 'sınıfın hiperaktifi' olmak istemez. Öne oturan vatandaşlardan mümkünse gözlüklü olanı ve hoca konuşurken gözünün içine bakanı seçin, onunla muhabbet kurun ve ilerletin ki ileride imza arkadaşınız olsun, birbirinizin yerine imza atarsınız. Siz ondan daha çok gelmeyeceğiniz için o daha çok yerinize atacaktır. Uyanık olun, geleceğinizi düşünün biraz.

7,975 görüntülenme
2