Hayat pahalı, herşey çok pahalı, dikkat etmeyi bilmezsen şehir çok güvenli değil, sürekli bir keşmekeş, sürekli bir gürültü, sanayiden uzak (gebze,tuzla,bursa)
Üniversite okumanın ön şartı olan ve yaşamsal faaliyetleri yürütmek için gerekenler hariç herşey istanbulda.
boğaz var bi kere :)
İdeolojiden bağımsız olarak, sadece teknik eğitimine odaklanabileceğin, mühendisliğini geliştirmek istediğin zaman ders dışında safi mühendislikle uğraşan bir sürü kulübün olduğu bir üniversite. Özellikle bilgiye ulaşma formasyonunu aldıktan sonra yapabileceklerinin sınırı yok yeter ki çıkmış soru çalışıp ders geçeyim kafasına girme...
Sosyal hayat, eğer ki ilk seneden iyi bir arkadaş çevresi oluşturamazsanız zayıf kalabilir. Özellikle hazırlık okumak, yurtta kalmak sosyal hayatı canlandıran birkaç unsur.
Ders dışı etkinlikleriniz ve problemleriniz genelde hocaları pek ilgilendirmez. Birşeyle uğraşacaksanız işinize ve sorumluluklarınıza engel olmamasına dikkat edin.
En aşırı uç noktalardaki insanlar bile kavgasız dövüşsüz bir arada derse girer, teknik işlerine bakarlar, okulunu okur çayını içer işine gücüne bakar. İTÜ'de devrimcilik ya da tutuculuk yoktur. Bilim ve mühendislik konuşur.
Enerji herşeydir. Elektriksiz hiçbirşey olmaz.