Cevaplar 5

Yükleniyor...

Siyaset kavgaları pek sık olmasa da olur. Okul tatil bile edilebilir bu yüzden. Biber gazı falan yiyebilirsiniz ansızın. Beşiktaş kampüsünde aşırı fazla popülasyonda kedi, Davutpaşa’da da köpek bulunmaktadır. Elinizden yemeğinizi alabilir. Öğrenci işleri inanılmaz kötüdür Yıldız Teknik Üniversitesi’nin. Bilgi otomasyon sistemi USİS, bir gecede 3-4 sene yaşlandırabilir insanı. Gerçekten çok cins hocalar barındırır içinde. Rektörümüz biraz muhafazakardır. Bu yüzdendir ki şenliklerde alkol bulunmaz.

639 görüntülenme

Okulun sevilen pek yani yok herhalde. Beşiktaş kampüsü yer bakımından iyi. Bol yeşillikli bir kampüs, tarihi bir kampüs. Ha bir de çoğu üniversitede ders notu kapışması vardır. Yıldız’da bu yoktur. Bütün kırtasiyelerde her hocanın her ders notu bulunmaktadır. Yıldız’da bencillik yoktur.

1,667 görüntülenme

Eğer makinelere karşı bir tutkunuz yok ise kesinlikle yazmayın. Hele Yıldız Teknik Üniversitesi’ni hiç yazmayın. Sorunlu hocalar fazla bulunur bu okulda. Dersler aşırı zordur. Makine’nin kendisi zordur zaten. Ama mezun olduktan sonra iş yelpazeniz çok geniş olacak ve açıkta kalma gibi bir probleminiz olmayacaktır. Ancak lisans eğitimi süreciniz çok sancılı geçecektir bunun garantisini verebilirim. Tekrarlıyorum, makinelere karşı bir tutkunuz yok ise, YAZMAYIN !

1,469 görüntülenme
1

Öncelikle teknik üniversite oluşu zaten önemli bir faktör. Yıldız teknik üniversitesi Davutpaşa ve Beşiktaş kampüslerinden oluşmakta. Davutpaşa merkeze biraz uzak olsa da lise yıllarında hayal ettiğiniz “çimlerde oturup gitar çalıp ders çalışmak vs.” gibi tatlı hayalleri biraz da sosyalliğinize bağlı olarak yapabileceğiniz yer. Ancak bu imkan Beşiktaş kampüsünde bulunmamakta. Küçük bir kampüstür ancak şüphesiz Yıldız’ı yıldız yapan kampüstür. Neden Yıldız Teknik diye sorarsak, öncelikle adı var zaten. Ardından eğitim kadrosu iyi (tabi bölümüne göre değişir ancak çoğunluk iyidir.) Eğer iyi bir geleceğinizin olmasını istiyor ancak ODTÜ, Boğaziçi vb. olmuyor ise Yıldız Teknik Üniversitesi işverenler için cazip bir üniversitedir.

5,898 görüntülenme