Cevaplar 6

Yükleniyor...
381 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Magnum çikolata lansmanına 6. ayda girdim ve orada çok ilginç bir anım oldu. Lost dizisinde Sawyer karakterini canlandıran Josh Holloway ile bir reklam çekimimiz vardı. Buna istinaden ben de reklam filmini yönetmek için San Francisco’ya gitme şansı buldum. Unilever’de İtalyan bir direktörle çalışıyordum, onunla birlikte bu süreci yönetiyorduk. Kendisi çekimlere ilk gün gelemediği için beni yolladı. Orada reklam çekiminin ve Josh Holloway’in sete gelme sorumluluğu bendeydi.

Josh Holloway sete gelirken uçağı kaçırdı, ben de San Francisco’ya bir gün önceden giderek gezmek ve Alcatraz’ı görmek istedim. Hapishaneyi dolaşırken kendimi bir anda Josh Holloway’in menajeri ve aynı zamanda eşi olan Yessica ile telekonferans yaparken buldum. Bu öyle bir sorumluluk ki; bazen kolları sıvayıp daha küçük işleri, bazen de büyük resme bakıp stratejik şeyleri yapıyorsunuz. Bütün bunları yaparken eğlenecek çok vakit var diye düşünüyorum.


1,158 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Brand Manager’ları, sorumlu oldukları markaların genel müdürleri olarak görüyoruz. Dolayısıyla Assistant Brand Manager’lar da genel müdür yardımcısı konumundadır. Genel müdürler bir takım stratejik kararlar alır ama o yolculukta operasyonel yetkinliklerin de gelişmesi gerekir.

Unilever bir Pazarlama okulu ve yeni yapımızla birlikte hem operasyonu hem de pazarlama faaliyetlerini yönetiyoruz. Yaratılan global vizyonla birlikte lokal ekiplerin pazarlama ajandasına daha fazla katkıda bulunduğu bir yapı var. Bununla birlikte pazarlama faaliyetlerini yönetebilmek için bir takım operasyonel süreçlerimiz var ve bunu Ürün Müdür Yardımcıları takip ediyor. Kariyerinizin ilk aşamalarında bunu yapmanız şirketin bütün süreçlerini öğrenmeniz için çok faydalı oluyor. Pazarlama departmanımız bütün fonksiyonların ortasında oturduğu için Ürün Müdür Yardımcıları yaptıkları işlerle birlikte Tedarik Zinciri, Ajans Yönetimi, Satış, R&D gibi birçok tarafla iletişim halinde olma şansı elde ediyor.

Ben şirkete girdikten 6 ay sonra Magnum çikolata lansmanına liderlik etmem beklendi ve bu lansmanı 2005 yılında yaptık. Biz işe aldığımız insanları geleceğin yöneticileri olarak görüyoruz. Erken yaşta onlara büyük sorumluluklar vererek gelişimlerine katkıda bulunmak istiyoruz.


247 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşe girerken her zaman marka seçilemeyebiliyor. Ben işe girerken dondurma kategorisini istemiştim ve orada ihtiyaç olduğu için dondurma kısmında çalıştım. Magnum’u çok istemiştim ve ilk başladığımda bana proje olarak Magnum çikolata lansmanı verildi. Daha sonra ev bakım, güzellik ve kişisel bakım, dondurma kısımlarında çalışma fırsatı buldum. İlk baştaki giriş biraz ihtiyaca göre olsa da herkese amaçları doğrultusunda işler yapmaya yöneltmeye çalışan bir İnsan Kaynakları planlamamız var. Dolayısıyla herkesin amacı ve gelişim alanı doğrultusunda kariyer planlamaya çalışıyoruz. Örneğin; ev ve temizlik kategorisinde çalışan bir kişiyi, Elidor’un kadınlara cesaret veren sosyal sorumluluk projelerinden keyif aldığı için şirketin de ihtiyaçları doğrultusunda kendisini oraya doğru yönlendirebiliyoruz.

318 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz Unilever olarak kategori bazlı bir organizasyona sahibiz. Bu kategorilerden bir tanesi olan güzellik ve kişisel bakım kategorisinde Elidor, Rexona, Axe, Clear, Dove, Toni and Guy ve Vaseline gibi markalar var. Bununla birlikte ev bakım tarafında laundry dediğimiz çamaşır bakım kategorimizde deterjanlar, yumuşatıcılar ve ev temizleyiciler var. Bu markalar arasında Cif, Domestos, Omo, Yumoş gibi markalar var. Food and refreshments Algida kısmında Magnum, Cornetto, Max gibi bilinen markalarımız var. Çay ve gıda tarafında Knorr ve Lipton işimiz var. Dolayısıyla kategorilerimiz bölünme yapısıyla yönetiliyor. Güzellik ve kişisel bakım, home and hijyen ve laundry tarafından oluşan home care, food and refreshments gibi bölümlerimiz var.

218 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Unilever, ULFP’leri işe alıyor. Bununla birlikte ihtiyaca bağlı olarak farklı sektörlerden tecrübeli insanları da aramıza katmak istiyoruz.