Cevaplar 4

Yükleniyor...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesindeki 3. Yılım ve aynı zamanda Siyasal İlişkiler Topluluğu bünyesinde de 3 yıldır aktif olarak faaliyet göstermekteyim.
3 yıllık Üniversite maceram içerisinde Siyasal İlişkiler Topluluğu yüzdelik dilimde büyük bir orana sahip, bu sebepten Üniversitenin ve Topluluğun bana kazandırdığı değerler yarışır durumdadır.

Öncelikle SİT olarak gerçekleştirdiğimiz bütün etkinlik ve organizasyonlar ile proje yazımı, proje yönetimi ve ekip liderliği alanlarında kendimi geliştirdim. Bunlarla birlikte SİT bana topluluk önünde konuşma, hitabet ve etkili konuşma noktasında da katkılar sağladı. Yaptığımız etkinlikler ve organizasyonlar neticesinde de sosyal ve akademik çevrem genişledi. Hatta bu çevre kontak halinde bulunup birlikte projeler yürüttüğümüz topluluk ve derneklerinde vasıtasıyla yaşadığım ve öğrenim gördüğüm Çanakkale'nin dışına çıkarak Türkiye'nin dört bir yanından sağladığım bağlantılarla ulusal olarak genişledi.

115 görüntülenme

Siyasal İlişkiler Topluluğu'nun düzenlediği etkinliklerin başında Akademik Tartışma Masaları gelmektedir. Bu organizasyon SİT etkinlik takvimi kapsamında, seçilen tarihi ve güncel konulardan olmak üzere ayda ikikez düzenlenir

Akademik Tartışma Masalarında konu belirlemeleri sonrası SİT ekibi içerisinden seçilmiş iki moderatörün yönetimde etkinlik şekillendirilmektedir. Katılımcılarında aktif olarak söz sahibi olup fikir beyanında bulunabilecekleri Akademik Tartışma Masaları etkinliği bir ila iki saat sürmektedir.

Akademik Tartışma Masaları ile birlikte SİT Fakültemiz içerisinde açık hava film gösterimleri, münazara yarışmaları, konferanslar, söyleşiler düzenlemektedir. Fakültemiz dışında ise kültürel geziler ve sosyal sorumluluk faaliyetleride gerçekleştirmektedir

148 görüntülenme

Siyasal ilişkiler Topluluğu Tarih ve Politika başta olmak üzerine sosyal sorumluluk ve sosyal kültürel alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Siyasal İlişkiler Topluluğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde eğitim gören tüm öğrencilere hitap etmektedir ve bütün bölüm öğrencileri Siyasal İlişkiler Topluluğuna katılabilmektedir.