Cevaplar 12

Yükleniyor...
257 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bence MBA’i iş hayatında 3-4 sene geçirdikten sonra yapmak lazım çünkü o süre zarfında iş yaşamını biraz tanıyabiliyorsunuz ve MBA size daha geniş bir bakış açısı kazandırıyor.

383 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koç Üniversitesi’ndeki MBA bana çok güzel arkadaşlıklar kattı. Ben iş hayatına başladıktan sonra Koç Üniversitesi’nde MBA yaptım çünkü Koç Üniversitesi‘nde MBA yapmak için iş tecrübesi gerekiyor. Ben de Teknik Danışman sıfatıyla orada MBA yapmaya başladım. Bu sayede şirkette sadece teknik işler olmadığını, Marketing veya Finans gibi birimlerin olduğunu ve bunların ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Bu yüzden bana geniş bir bakış açısı kazandırdı.

470 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bana çok geniş bir spektrumda bakabilmeyi kattı çünkü Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ndeki dersler çok farklı dallarda veriliyor. Bu yüzden de sizi bir yönetici olmaya, iş yapandan çok yöneten kişi olmaya hazırlıyor. Ben İnşaat Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği gibi farklı konularda dersler aldım. Dolayısıyla bu dersler size farklı mühendislikleri anlama yetisi ve herhangi bir sistemi nasıl optimize edebileceğinizle alakalı araçları kazandırıyor. Herhangi bir sektörde bir sistem kurup bunu hayata geçirdiğinizde tamamen operasyonda tutabilecek ve en iyiye ulaşmayı sağlayacak bir altyapı sunuyor. Bizim dönemden mezun olan arkadaşlar arasında perakende, sigortacılık, bankacılık, yazılım sektörlerinde çalışan veya girişimci olanlar var. Dolayısıyla Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği çok geniş spektrumda geniş yöneticilik rollerine aday olacak kişiler yetiştiriyor.

Transkripti Göster

Hizmet ve Çözüm Geliştirme Ekibi olarak adayların teknolojiye yakın olması, teknolojiyi iyi kullanması, sosyal medyada aktif olması ve motivasyonlarının yüksek olmasını bekliyoruz. Kendi başlarına karar verebilmeleri gerekiyor çünkü ben karar vermek zorunda değilim. Ekibin karar vermesi ve bu kararı verirken gerekiyorsa bana başvurması benim en çok istediğim şeylerden bir tanesidir. Bu yüzden kendi kendilerine yetebilmeleri ve kendilerini motive edebilmeleri gerekiyor.

Transkripti Göster

Bütün dünyada bir değişim içerisindeyiz. Özellikle yapay zeka ve robotlar hayatımızı çok fazla etkileyecek. Bundan en fazla etkilenen sektörlerden bir tanesi bizim gibi Business Outsourcing yapan şirketler olacaktır.

Ben daha önce teknoloji üreten bir şirkette çalıştım. Şuanda teknolojiyle problemleri çözen, çözüm üreten ve bunu insanla bağdaştıran bir şirkette çalışıyorum. Bugüne kadar hep çözümleri üretip müşteriye devrettim ama müşterinin bunu ne kadar iyi kullandığını hiçbir zaman ölçümlemedim. Ben Arvato’da hem çözümü üretiyorum hem de bu çözümü kendi operasyonlarımda müşterim için kullanıyorum. Dolayısıyla kendi ürettiğim çözümle müşterime bir katma değer sağlıyorum. Arvato’da da beni en çok motive eden şey bu.