Cevaplar 17

Yükleniyor...

anlatsin.com ekibini tam olarak arkadaşların bir arada çalışması olarak tanımlayabilirim. 7 kişiden oluşan, ekibin en yaşlısının 90 doğumlu olduğu genç, dinamik ve samimi bir ekibiz. ''Patron'' diye bir kavramımız yok. İşe giriş çıkış saati diye bir şey yok. Kıyafet kuralımız yok. Tek kuralımız aldığımız sorumlulukları en başarılı şekilde, en kısa zamanda yerine getirmek, baştan savma iş yapmamak, kendimizi şirketin patronu olarak görmek. Ekipteki kimse çalışan değil, herkes kendi sorumluluk alanının patronu. Bu şekilde bir çalışma tarzıyla işlerimizi yürütüyoruz. Ofisimiz ortak çalışma alanı olan Impact Hub'ta . Birçok startup, sosyal girişimci, dernek ve ajansla aynı ortamı paylaşıyoruz. Kısacası sıcak, samimi, çok şey öğrenebileceğiniz bir ortamımız var. 

267 görüntülenme
2

anlatsin.com olarak 100'den fazla kurumsal şirket ile çalışıyoruz. Bunun yanı sıra dernekler, STK'lar ve ajanslarla da işbirliklerimiz var. Sık sık bu şirketlere gidip video çekimleri gerçekleştiriyoruz. Bir öğrenci olarak anlatsin.com'da staj yapmak öncelikle size çok iyi bir network kazandıracaktır.

İkinci olarak orta düzeyde kullandığınız programları ve makineleri iş yaparak, yerinde deneyimleyerek daha profesyonel şekilde kullanacaksınız.

Üçüncü olarak anlatsin.com bir start-up olduğu için yeni fikirlere, önerilere ve pozisyon değişikliklerine çok açık. Çalışmaya başladıktan sonra anlatsin.com çalışanlarının çoğunun beğendiği bir projeyi hayata geçirmeniz için önünüzde hiçbir engel yok. Ayrıca video prodüksiyon stajyeri olarak başlayıp daha sonra ilginizi çeken farklı bir departmanımızda staj yapmaya da devam edebilirsiniz. 

316 görüntülenme

Başvuru yaparken dikkat etmenizi istediğimiz en önemli şey Adobe Premiere ve Photoshop'la yaptığınız işlerden oluşan bir portfolyo linkini CV'nize koymanız. Üniversitede okuyan kişiler olduğunuz için sizden profesyonel şeyler beklemiyoruz. Okulda yaptığınız ödevlerden, projelerden veya şahsi olarak açtığınız bir YouTube kanalı, Instagram hesabı linki de olabilir. Bu programları kullanarak yaptığınız video ve görselleri görmek istiyoruz. Portfolyo linki olmayan CV'leri değerlendirmeye alamayacağımızı da belirtmek istiyorum.

İkinci olarak anlatsin.com bir ajans değil start-up. Yani bir video prodüksiyon ajansında veya reklam ajansında değil bir start-up'ta staj yapacaksınız. 

Üçüncü olarak ise başvuru yapmadan önce sitemizdeki kurumsal şirketlerin videolarına ve sosyal medya hesaplarımızdaki tasarımlara bakmanızı öneririm. 

391 görüntülenme

Aradığımız özelliklerin başında üniversitenin 2. veya 3. sınıfında öğrenim görüyor olmanız geliyor.

Videoların kurgu ve montaj süreçlerini Adobe Premier ile gerçekleştiriyoruz ve Adobe Photoshop'la tasarımlar yapıyoruz. Dolayısıyla bu iki programı da orta düzeyde bilmenizi bekliyoruz.

Videoların çekim sürecinde ise DSLR makine kullanıyoruz. Iso-diyafram-enstantane gibi terimlerin ne olduğunu ve ne işe yaradığını biliyor olmanız önemli bir husus. 

Bunların yanı sıra haftanın 2 günü, Impact Hub'ta bulunan ofisimizde birlikte çalışmak istiyoruz.

Video ve tasarımlarımızı MacOs işletim sistemli bilgisayarlar ile yapıyoruz. MacOs işletim sistemiyle haşır neşir olmanız ve İngilizce bilmeniz de sizi diğer adaylardan bir adım öne geçirecektir.

537 görüntülenme

Görsel alanda ilerlemek istiyorsanız iletişim fakültesi içerisindeki en faydalı, en çok verim alacağınız bölüm bence kesinlikle görsel iletişim tasarımı. Tasarım ve tasarımcıların bundan bir 5-10 yıl sonra günümüzden daha fazla değer göreceğini düşünüyorum. Video alanında ise radyo, sinema, tv veya sinema, tv gibi bölümlerden daha faydalı olduğunu düşündüğüm bir bölüm.

Bence video alanında ilerlemek için iletişim fakültesindeki bir bölümde okumanız şart değil. Eğer gerçekten ilginiz, yeteneğiniz ve merakınız varsa kendinizi sosyal ve kültürel açıdan geliştirebileceğiniz bir bölüm okuyup internetteki sınırsız kaynakları kullanarak video alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. RTS mezunu biri olarak geçmişe dönsem kesinlikle farklı alanlarda kendimi geliştirebileceğim bir bölüm okurdum. Felsefe, tarih, psikoloji, sosyoloji vs gibi bölümler buna örnek olabilir. Ama illa iletişim fakültesinde okumak istiyorum ve video, tasarım alanında ilerleyeceğim diyorsanız görsel iletişim tasarımı bölümünü tavsiye ederim.

409 görüntülenme
3