Cevaplar 9

Yükleniyor...
2,144 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İktisat bölümü mezunlarının genelde bankacılık, finans, denetleme alanlarında çalıştığıyla ilgili bir algı var ama kesinlikle böyle bir şey yok. İktisat bölümü mezunlarının aldığı eğitim birçok alana hizmet veriyor. Bu yüzden İktisat bölümü mezunları kendilerini belli sektörlerle sınırlamasınlar. Satış veya pazarlama gibi birçok alanda kendilerini değerlendirebilirler.

299 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ürünün tüketicideki yansıması bizi heyecanlandırıyor çünkü insanlar ürünlerimiz sayesinde güzelliğini, cesaretini ve kendilerine olan özgüvenini arttırıyorlar. Bunun bir parçası olmak çok güzel bir duygu.

312 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satış alanında çalışmak için sosyal olmak, analitik zekaya sahip olmak, takipçi olmak, dataları inceleyip doğru verilere ulaşmak, pazardaki gelişmeleri, rakipteki bilgileri ve onların aldığı aksiyonları bilmek, yaratıcı bir zekaya sahip olmak, piyasanın trendlerine uyum sağlamak gerekiyor. Satış’ta takım oyuncusu olmak çok önemli çünkü işleri tek başınıza yapamıyorsunuz, sürekli takımla birlikte mücadele vermeniz gerekiyor. Bu yüzden takımla birlikte çalışabilen, yaratıcı, heyecanlı ve cesaretli kişiler gerekiyor.

245 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversiteden mezun olduktan sonra finans ve bankacılıkla alakalı stajlarım oldu. Bunun yanında başka bir FMCG şirketinde saha satışı yaptım ve orada çalıştığım sürede yaptığım küçük dokunuşların güzel sonuçlarını görünce, bir şeyleri değiştirebildiğimi fark edince, her ay farklı bir maceraya atılınca Satış’ta kariyer yapmaya karar verdim.

221 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tatmin eden yanları zorluklarıyla birlikte geliyor. Burada yaptığınız dokunuşların sonuçlarını çok hızlı bir şekilde görebiliyorsunuz. Özellikle kozmetik alanında çalışıyorsanız yaptığınız şeyler tüketicide çok hızlı cevap gösteriyor ve bunları görmek insanı gerçekten mutlu ediyor. Aldığınız hedefleri gerçekleştirebilmek büyük bir tatmin. Pazar payı, ciro ve büyüme hedefleri sizin hedefleriniz arasında yer alıyor ve bunların gerçekleştiğini görünce çok büyük bir mutluluk yaşıyorsunuz.