Cevaplar 12

Yükleniyor...
2,183 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben buraya 1 sene önce İzmir’den geldim. Burası benim için küçük bir İzmir gibi ve Samsun’un tadını sonuna kadar çıkardığımı düşünüyorum. Karadeniz çok güzel bir bölge ama burada uzun yıllar yaşamayacağımı düşünüyorum. Burada çalışırken tadını çıkarmak çok güzel ve elinizin altında yapabileceğiniz çok fazla şey var. Ulaşım çok kolay ve müthiş bir doğal güzellik var. Parti modunda olan bir insansanız size hitap etmeyebilir ama biraz daha gezip dolaşıp doğal güzelliklerin tadını çıkarmak istiyorsanız mükemmel bir yer. Dolayısıyla burada hiç zorlanmadan 2-3 sene yaşayabilirsiniz, ben gayet memnunum.

475 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Projede rolüm gereği EMEA dediğimiz bir bölgede Lojistik tarafında sorumluydum. Afrika, Doğu Avrupa ve Orta Doğu’da pek çok ülke vardı. 3 yılımın 1 yılını tamamen yurtdışında geçirdim ve bunun hem zorlukları hem de güzel yönleri oldu. Benim için güzel tarafları daha baskındı çünkü farklı kültürleri ve ülkeleri görmek, o insanlarla birlikte çalışmak, onları tanıyıp anlamak ve bir bağ kurmak çok güzeldi. Zaten genel olarak seyahat etmeyi de seviyorum fakat uzun vadeli çalışma anlamında biraz zorlayıcı bir rol. Özellikle aileniz ve çocuğunuz varsa belli bir süre sonra gerçekten zorlayıcı olabiliyor.

 

436 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle sektörün getirdiği bir şey var çünkü sektör çok dinamik ve değişken. Müşteri istekleri günlük hayatımıza hızlı bir değişken olarak yansımıyor ama Pazarlama Ekiplerinin yaptığı stratejiler doğrultusunda yeni yapılan bir lansmanbir anda çok hızlı satmaya başladığında, yetişmeyen ürün ve malzeme kısıtları bizim her gün yaşadığımız krizlerden bir tanesi. Bunun yanı sıra şirket ve şirketin hedefleri büyük olduğu için düşük maliyet, stokların optimal olması, tüm ağı gözden geçirmek, hiçbir müşteriyi aksatmamak, müşterilerin heristeğinin vaktinde gerçekleştirilmesi gibi süreçlerde sürekli bir kriz yönetmek durumunda kalıyoruz.

2,395 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT Samsun Fabrikası, ihracat liderliği olan ve sürekli büyüyen bir fabrika. Dolayısıyla tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarını zamanında ve doğru bir şekilde karşılayıp onların memnuniyetini sağlamak önceliğimizdir. Bunu yaparken de tüm Tedarik Zinciri operasyonlarında optimizasyon sağlama, stok yönetimi, nakit ve maliyet yönetimi, yeni ürünlerin vaktinde ve doğru bir şekilde yapılması gibi konular en önemli önceliklerimiz arasındadır.

1,571 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Endüstri Mühendisliği’ni son derece severek okudum. O yıllara dönebilseydim yine aynı bölümü seçerdim. Bu yüzden birçok insana tavsiye ediyorum. Bunun dışında akademik olarak aldığınız eğitimi iş hayatıyla birleştirmek pek kolay değil. Belli alanlarda birleştirebiliyorsunuz veya aldığınız eğitimi unutabiliyorsunuz. Dolayısıyla bunu dengelemek gerekiyor ve bu iş hayatının ilk başlarında biraz zor olabiliyor. Alıştıktan sonra pek sıkıntı olmuyor.

Bunun dışında ODTÜ kampüs ve ortam olarak süper bir okuldu. Ankara’yı sevdiğimi söylemem çünkü ben deniz insanıyım. Benim yaşadığım şehirde deniz olması gerektiği için bu anlamda zorlandım.