Cevaplar 16

Yükleniyor...
962 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yabancı bir ülkede çalışmak insana çok farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Kültürler arası farklılıkları görmeyi, ona göre davranmayı ve buna saygı duymayı öğreniyorsunuz. Ben Türkiye’de çalışan Rus uyruklu birisi olarak iki ülkenin çalışma süreçleri, çalışma kültüründeki farklılıkları her gün görüyorum ve bu iki kültür arasında bir köprü olduğunu düşünüyorum. Bu bilinç size her zaman bir avantaj kazandırıyor çünkü iki ülke arasında bir iş yaparken karşı tarafın beklentilerini, deadline hassasiyetini,yazılı dilde iletişim kurma kurallarını bildiğiniz zaman işiniz çok daha kolay ve etkin bir şekilde ilerliyor. Bir taraftan da uluslararası bir ortamda çalışma ve başka kültürleri tanıma fırsatı veriyor. Takım içinde kültürel çeşitliliğin olması onu daha güçlü ve yaratıcı kılıyor.

1,190 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Denizbank İnsan Kaynakları Facebook sayfamızda ALESTA uygulamamız yer alıyor. Bu uygulama genel yetenek sınavımızın 10 soruluk bir demo versiyonu oluyor ve sınavda neler sorulduğunu merak eden adaylarımız sayfaya girerek bu uygulamayı deneyimleyebiliyor.

Bir bankacının gününün nasıl geçtiğini veya departmanların neler yaptığını merak eden adaylarımıza Facebook’taki Game of Bankers oyunumuzu önerebilirim. Bu oyun kapsamında gişeden başlayıp tarım, e-ticaret veya bireysel bankacılığı deneyimleyebiliyorsunuz. Soruları doğru cevaplayıp şube müdürü unvanına kadar yükselebiliyorsunuz. Biz genç arkadaşlarımızın bilinçli bir şekilde kariyer tercihleri yapmalarına önem verdiğimiz için bu oyunu onlara sunmak istedik.

3,772 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Psikoloji bölümü mezunu olmanın bana kattığı en önemli şey; her insanın benzersiz ve kendine özgü bir hikayesi olduğunu fark etmemdir. Bu da empati kurabilmemi ve önyargısız yaklaşabilmemi sağlıyor. İnsan Kaynakları olarak işimiz insanlarla olduğu için bu çok önemli.

1,039 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu sürekli vurguladığım ve çok önemli bir konu. Mutlaka neden bizimle çalışmak istediğinizi, burada hangi departmanların olduğunu,organizasyon yapımızın nasıl olduğunu ve nerede çalışmak istediğinizi bilmeniz çok önemli çünkü mülakatta sadece işveren beklentileri yok. Aday da kendi beklentilerini ortaya koymalı ki ortak bir nokta bulunsun.

Bunun dışında mülakatta samimi davranmanız çok önemli çünkü işe alındıktan sonra farklı biri olmayacaksınız. Dolayısıyla bunu mülakatta işe alımcıya göstermeniz doğru olur. Mülakattaki performansınıza ve tavrınıza göre çalışacağınız ekiple olan uyumluluğunuz da belirleniyor. Dolayısıyla ne kadar doğal olursanız sizin için o kadar iyi olur. Bunun dışında mülakata zamanında ve özenle hazırlanıp gelmek de işverenlerde olumlu bir etki bırakıyor.

821 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Stajyerlerimizden beklentilerimiz; Denizbank’a bilinçli bir şekilde başvurmaları, neler öğrenmek istediklerini gelmeden önce araştırmaları, hangi departmanda gelişmek istediklerini bilmeleridir. Stajyere iyi bir deneyim sunabilmemiz için öncelikle onun beklentilerini net bir şekilde bilmemiz gerekiyor. Bu yüzden gelişime açık ve takım çalışmasına yatkın olmalarını bekliyoruz çünkü burada çok kısa bir sürede kendilerini ispatlamaları gerekiyor. Bu zaman zarfında iletişime ne kadar açık ve sosyal olurlarsa, kendilerine de o kadar çok şey katabilirler.