Cevaplar 2

Yükleniyor...

Günümüz küresel dünyasında lisans veya önlisans eğitimi için  kesinlikle bölüme göre tercih yapılmalıdır. Kendini geliştirmeye istekli bir birey fırsatları doğru okur ve bölümünde en iyi noktaya yükselir. Özel sektör ve üniversiteler arasında şuan  için "beceri uyumsuzluğu" dediğimiz bir problem yaşanmaktadır. Bu sorun üniversitenin kalitesinden ziyade öğrencinin kişisel girişimleri ile çözülebilmektedir.  Kamu sektörü düşünenler için KPSS standarttır. Araştırma görevlisi veya öğretim görevlisi olmak isteyenler içinse ALES ve Yabancı dil sınavları da standarttır.

Üniversite öğrenimizin boyunca faydalanılacak Erasmus+ , Farabi ve Mevlana gibi programlar ile öğrenci kulüp faaliyetleri de genel olarak benzer düzeydedir.

Yalnızca Lisansüstü eğitim ve  akademik çalışma altyapısı için üniversite çalışması ve kalitesi ön plana çıkmaktadır.

Özetle bilim insanı olup akademik yayınlar üretmek istemiyorsanız, işiniz garanti olduğu halde (tıp,diş hekimliği vb.) etiket peşinde değilseniz kesinlikle bölüm odaklı tercihler gerçekleştirin. Bölümler öğrenciler tarafından tercih edilmediği zaman bölümler kapatılabilir. Üniversiteler ise olağanüstü bir durum olmadıkça faaliyetlerine devam edeceklerdir. Bu paradoks bile bölüm odaklı tercihin en doğru tercih olduğunu gösterir niteliktedir.

454 görüntülenme
1

Bu bölüm, sabırlı olmayı, iyi gözlem yapmayı ve ticareti sevmeyi gerektirir. Ek olarak, bu alanda eğitim görmeyi düşünen öğrencilerin, İngilizcelerini geliştirmeleri ve ek olarak ticarette kullanılan başka bir yabancı dili orta seviyede bilmeleri aranan özelliklerin başında gelmektedir.

1,094 görüntülenme