Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

İstanbul Şehir Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (2 Cevap)

Hazırlığı geçme sınavını geçerlerse, lisansa direk başladıkları için ders seçmeleri gerekecek, ders seçerken mutlaka okulda ehil kişilerden öğrensinler danışmanlarını bulsunlar, bunu aksatmasınlar çünkü sistem biraz karışık ve bunu size öğretmiyorlar.

İşletme Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (105 Cevap)

İş imkanları çok geniştir. Kendini geliştirmiş birisi mezun olmadan dahi iş bulabilir. türkiyede 20000 işletme mezunu oluyor her sene herkes işsiz diyenler var. Bir hocamızın sözünü hatırlatayım : "bu 20000 kişi içerisinden en fazla 150 kişi ingilizceyi normal bir şekilde konuşup adam gibi sunum yapabilecek seviyededir velhasıl türkiye her sene 150-200 tane işletme mezunu verir"

Neden İşletme Bölümü? (107 Cevap)

Her şeye ilgi duyan bir yapım var. Ve her şeyle ilgilenen bir bölümdür işletme. İşletme ismine aldanmamak lazımdır . İngilizcede bu bölümün karşılığı yöneticiliktir. İngilizce bilip ingilizce sunum yapabilen, ayriyetten yaygın dillerden bir tanesini daha bilen (arapça,rusça,almanca,ispanyolca), asgari microsoft office olmak üzere bir çok programı iyi seviyede kullanabilen birisi mezun olmadan dahi iş bulabilir