Cevaplar 4

Yükleniyor...

Hedef kitleler belirli aşamaların sonunda karara bağlanmaktadır. Öncelikle toplumda eksik bırakıldığı düşünülen hedef kitleye yönelik proje yazımı Genel Koordinatörlere sunulur. Genel Koordinatörlerin incelemelerinden sonra proje Yürütme Kurulu üyelerine sunulur ve oylanır. Eğer Yürütme Kurulu, projenin hedef kitlesini ve içeriğine onay verirse proje Öğrenci Dekanımızın onayına sunulur. Öğrenci Dekanımız da uygun görürse yeni hedef kitlemiz belirlenmiş olur.

Bilkent öğrencisi olmayanlar maalesef TDP üyesi olamamaktadır fakat TDP'ye hibeler, yeni etkinlik fikirleri, mevcut sistemi ve projeleri geliştirici fikirleri ile yardımcı olabilirler.

221 görüntülenme

Çocuklar dışında huzurevinde kalan yaşlılara, üniversitemizdeki akademik olan personele, gazi ve şehit ailelerine, engelli vatandaşlarımıza ulaşmaktayız. İlerleyen dönemlerde hedef kitlemize doğa ile ilgili etkinlikler de eklemeyi planlamaktayız.

199 görüntülenme

Toplumsal Duyarlılık Projeleri'nin hedef kitlesi genel anlamda yardıma ihtiyaç duyan kesimlerdir. Fakat detaylandırdığımızda hedef kitlesi şu şekildedir:

Köy çocukları, sevgi evlerindeki çocuklarımız, sokakta çalışmaya eğilimli çocuklarımız, sosyoekonomik durumu yetersiz olduğu için eğitim açısından dezavantajlı olan çocuklarımız, huzurevlerinde kalan yaşlılarımız, şiddet gördüğü için sığınma evinde yaşamak zorunda kalan anne ve çocuklar, görme engelliler, işitme engelliler, zihinsel engelliler, lise öğrencileri, mülteciler ve mülteci çocuklar, annesinin mahkumiyeti yüzünden hapishanede büyümek zorunda olan 0-6 yaş çocuklar, lösemi hastası çocuklar, akademik olmayan personel çocuklarıdır.

244 görüntülenme

Toplumsal Duyarlılık Projeleri Bilkent Üniversitesi'nde sosyal sorumluluk alanında faaliyet gösteren ilk ve tek öğrenci topluluğudur. 

1999 yılında yaşanan Büyük Marmara Depremi'nde depremzedelere yardım etmek amacıyla toplanan kurucularımız, ortaya çıkan bu güzel oluşumu ve enerjiyi 2001 yılında ilk projemiz olan Gönüllü Eğitim Projesi ile sistematik ve sürdürülebilir bir hale getirerek kurmuşlardır.

Toplumsal Duyarlılık Projeleri farklı hedef kitlelere yönelik 16 projesi ile hedef kitlelerini geliştirici ve topluma kazandıracak etkinlikler düzenler. Bunun yanı sıra yurt içi ve yurt dışı yardım kampanyaları düzenleyerek fiziken gidemediği noktalardaki insanlara yardım yollayarak onların eksiklerini kapatmaya çalışır. Toplumda yer etmiş sosyal sorunlar hakkında bilinç ve farkındalık kazandırmak amacıyla konferanslar düzenler.

617 görüntülenme