Cevaplar 6

Filtrele:Sırala:

BAT Battle of Minds Global Internship Competition size neler kattı? (3 Cevap)

 Bu zorlu süreç sonunda başarılı olmamız bizi mutlu etti ve ileride karşımıza çıkabilecek olası zorluklara karşı nasıl motive olabileceğimizi öğrendik.

BAT Battle of Minds başvurmayı düşünen adaylara tavsiyeleriniz nelerdir? (3 Cevap)

Battleof Minds yarışması sınırları olmayan bir yarışma. Bu yüzden işi geliştirmeye başlamadan önce kişilerin nasıl bir yol izleyeceklerini ve sınırlarını iyi belirlemeleri gerekiyor. Kendi sorumluluklarını belirledikten sonra bunları vakti zamanında yerine getirmelerini, başarılı olmak için iyi bir formül olarak görüyorum.

Neden BAT Battle of Minds Global Internship Competition'a başvurmayı tercih ettiniz? (3 Cevap)

Battleof Minds yarışması bugüne kadar okulda öğrendiğimiz teorik bilgileri günlük hayatımızda uygulamamız için bize sunulan iyi bir fırsattı, biz de bunu değerlendirmek istedik.

BAT Battle of Minds Global Internship Competition başvuru ve yarışma süreci nasıl ilerliyor? (3 Cevap)

Yarışma bundan sonra iş geliştirmeyi nasıl yaptığınıza dair yazılı bir kaynak hazırlamanızı ve 10 dakikalık bir videoda bunları nasıl geliştirdiğinize dair sunum yapmanızı istiyor. Bunları hazırlayıp internet üzerinden yüklüyorsunuz.Çeşitli değerlendirmeler sonucunda Türkiye Finali için İstanbul’a geliyorsunuz. Burada başarılı olursanız aşamalar, Avrupa Finali ve Londra Dünya Finali olarak devam ediyor.

ODTÜ İktisat bölümü size neler kattı? (3 Cevap)

Ben küçük bir yerde büyümüştüm, daha sonra büyük birşehre geldim. ODTÜ’nün kampüsünde yaşıyordum ama o içerideki arkadaşlık ortamı, yeni insanlarla tanışmak ve yeni bir sosyal çevreye girmek beni birçok açıdan geliştirdi. ODTÜ’ye ilk giriş günümle şimdiki günüm arasında iletişim veya birişi yapma konusunda kişisel olarak dağlar kadar fark var diyebilirim. ODTÜ insana değer katıyor ama bölümün kattığı şeyler de var. Derslerin yoğunluğuyla ve bölümün zorluğuyla belli bir süreden sonra baş etmeyi öğrendim. Ben 4. sınıfa geçeceğim ve burada kendi işimi nasıl yapabileceğimi, bunu nasıl yetiştirebileceğimi ve bunda nasıl başarılı olabileceğimi öğrendim.