Cevaplar 11

Yükleniyor...

Öncelikle eğitim kalitesi. 6 senelik iktisat bölümü öğrencisi olarak ekonomiyi, iktisat bilimini öğreten öğretim görevlilerinin ezberci yaklaşımdan kopamamış olmaları öğrenci açısından kötü bir yön. Öğrencileri okula bağlayacak sosyal aktivitelerin eksikliği ilk senede kendini hissettirir. Aydın'ın Nazilli ilçesinin İsabeyli köyünde dağın tepesinde lise tadında okuduğunuzu anladığınız an her şey için çok geç olduğunu hissediyorsunuz.

Bir derdinizi ya da danışmak istediğiniz ya da bir konuyu yüzünüze bakarak dinleyecek öğretim görevlisi bulabilirseniz şanslısınız. Öğrenciden kopmuş bir eğitim kadrosu olduğu söylenebilir. Kpss'ye yönelik ve tamamen ders ve ders notları üzerinden sürdürülen bir eğitim söz konusu. İktisat bilimini, ekonomist ruhunu ruhunuza işleyecek bir girişim ve ya eğitim tarzı bulmanız neredeyse imkansız. Hatta size kitaplarını satarak dersi geçmenizi sağlayacak öğretim görevlileriyle karşılaşmanız çok muhtemel.

İdari işler açısından hükümet yanlısı tavırlar sergilemek eğitim, öğretimi geliştirmenin bir adım önünde. Kpss ağırlıklı eğitim siz istemeseniz de tüm üniversite hayatı boyunca ensenizde olacak. Asistan ve öğretim görevlisi egosu da öyle. Profesör sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Ayrıca araştırmadan gelen arkadaşlar için söylüyorum, burda deniz yok. Tamamen içinizi karartmayın. Çok tatlı insanlar da bulacaksınız fakat sayıları az ve sisteme ayak uydurmuş durumdalar. Geçme notu 60 şartlı geçme notu 50 olarak belirlenmiş durumda.

Okuldaki sosyal kulüpler, faaliyetler açısından beklentileri düşürerek gelmek daha faydalı olacaktır. 5 sene voleybol takımında oynamış biri olarak kendi çabalarınızla voleybol, basketbol, futbol branşlarında fakülteler arası turnuvaya katılmak en iyi aktivitelerden biri fakat fakülte yönetiminden üst düzey bir destek beklememek lazım. Fakültedeki yemek durumuna değinmek gerekirse; Fakülte köyün üst kısmındaki tepede olduğu için sadece okulun önündeki kafelerden faydalanabiliyorsunuz ve çok bir alternatifleri olmadığı için fiyatları gereksiz pahalı.

6,885 görüntülenme

Yazacak olan öğrencinin Üniversiteden ve şehirden ne beklediğine bağlı tamamen.

Bana göre üniversitenin kötü bir yanı yoktu,bulunduğu şehrin eksileri vardı.

1,329 görüntülenme

Okulun imkanları (mutfak malzemeleri) bir hayli kısıtlı.

1,156 görüntülenme

fakultelerın bırbırınden ayrı olması sehrı gelıştırılıcek dıye fakultelerın farklı olması gercekten üzücü .

1,145 görüntülenme

O kadar karakter alabiliyo mu burası ?

1,157 görüntülenme

Gelişme yavaş, çevre düzenlemesi bile daha yeni yapılıyor oysa kampüs hareketli hale getirilebilir. Cafe vs açılarak.

1,090 görüntülenme

Tercihlerdee "Nazilli iktisadi ve idari bilimler fakültesi"nin sihrine kapılanlardanım eksik olan tek şey ve en temel şey bu bence..Fakülte Nazilli'de değil öncelikle bunu belirtmeliyim sonra iibf'yle de pek bi alakası yok..Okul isabeyli diye bi köyün dağın yamacında..Sonra telefon çekmez ve en kötüsüde bu isabeyli denen yerde yurtlar haricinde öğrenci ev tutup kalmaz :) çünkü akşam saat en geç 9 da bütün bakkallar yemek yenebilecek yerler kapanır..Daha saymakla bitmez :)

1,010 görüntülenme

Tercih yaparken Aydın myo olarak yapıyorum ama okul eğitim yeri Germencik’te ama  hala aydın myo adı altında okuyorum.Okulda 1.dönem yemek yoktu,kantini yoktu okulda birçokşey eksik.öğrenci desen 100 kişi yok nerdeyse hiçte üniversiteye benzemiyor..

Sonraki Sayfa »