Cevaplar 7

Yükleniyor...

EESTEC'i tanıtırken en çok tercih ettiğim cümlelerden biri "EESTEC sana belirli bir şey sunmaz, sen ne istersen onu alırsın." oluyor. Çok slogan gibi ama kesinlikle içi boş değil.

Benim şu andaki arkadaş çevremin neredeyse tamamını EESTEC'liler oluşturuyor. Yurtiçinde ve dışında çok sayıda kaliteli arkadaşlıklar kurdum. Düzenlediğimiz ve katıldığım etkinliklerde network genişlettim. Kendimi sayısız alanda geliştirdim. Bunlar benim EESTEC'ten istediklerimdi.

Siz de ne istiyorsanız onu alabilirsiniz EESTEC'ten. Kocaman bir aile kazanabilirsiniz. İngilizcenizi geliştirebilir hatta yeni yabancı diller öğrenebilirsiniz. Yurtdışında hep görmeyi istediğiniz şehirleri görebilir, çok sayıda kültürle tanışabilirsiniz. İnanılmaz bir network kurup gelecekteki kendinize yardımcı olabilirsiniz. Kendinizi aklınıza bile gelmeyecek konularda geliştirebilir, EESTEC'le geçirdiğiniz kısa bir süre sonra gelişiminize inanamayabilirsiniz. Hatta üç sene önce bir SSA etkinliğinde üyelerin isteği doğrultusunda kahkaha yogası bile yaptık, siz de yapabilirsiniz.

Gerçekten de EESTEC'ten alabileceğinizin sınırı yok.

146 görüntülenme

Tabii ki. EESTEC, üniversite değil şehir kapsamlı komitelerden oluşuyor. Okulunuz fark etmeksizin İstanbul ve çevre illerden LC Istanbul'a üye olabilir, toplantı ve etkinliklerimize katılabilirsiniz.

106 görüntülenme

LC Istanbul'la üniversitedeki ilk günlerimde tanıştım. Hem kendimi geliştirebileceğim hem de sosyal olarak bana yardımcı olacak bir kulüp olarak gördüğüm için LC Istanbul'a katıldım. Şu an kulüpte ve okulda 4. yılımdayım ve hala aldığım en güzel kararlardan biri olarak görüyorum EESTEC'e katılmamı.

Ben kendimi pek çok alanda gözle görülür şekilde geliştirmeyi başardım. Çok fazla kişinin de gelişimine tanık oldum. EESTEC'e katılıp kendine bir şey katmayan kimse de görmedim açıkçası.

120 görüntülenme

Her yıl aynı sayıda ve nitelikte etkinlik düzenlemek şart olmamakla beraber LC Istanbul olarak son yıllarda sürekli düzenlendiğimiz etkinlikler:

- sayısız iç-et
- motivasyon haftasonları
- Uniday ismini verdiğimiz, yurtdışı fırsatları sunan şirketler ve dil okullarıyla öğrencileri bir araya getiren, öğrenciler yurtdışı kapısını açan iş fuarımız
- en güncel konulardan nesnelerin interneti üzerine düzenlediğimiz fuarımız
- SSA etkinlikleri
- her dönem en az bir tane olmak üzere workshoplar

Kurulduğumuz yıl olan 2006'dan bu yana o dönemki ismi "EESTEC Chairpersons' Meeting" olan Güz Kongresi, exchangeler,uluslararası motivasyon haftasonları, operasyonel etkinlikler gibi çok çeşitte etkinlikler de düzenledik.

Kesinlikle hayır. Hem LC Istanbul'da hem de diğer komitelerde pek çok farklı bölümden insanla tanıştım. Hatta mühendislik bölümlerinden olmayan pek çok kişi de var EESTEC bünyesinde.

Ben 2014-2015 senesinde LC Istanbul'da yönetim kurulu başkanlığı yaptığımda 5 kişilik yönetim kurulu ve o sene görev almış 8 koordinatörümüz içinde tek elektrik mühendisliği öğrencisi bendim.