Kayseri
25 öğrenci ve mezun anlattı.
Küçük ve hesaplı bir şehirdir. Öğrenciyi maddi olarak yormaz.
En başta ucuz bir şehir. Daha sonra ulaşım sıkıntısı yok. Gittikçe kendini geliştiren ve öğrenciye verdiği değer her geçen gün arttıran bir şehir.
Tüm cevapları (15) görmek için tıklayın.
Batı illerden geliyorsanız öncelikle bir İzmir,İstanbul ve Eskişehir değil,büyük hayallerle gelmeyin. Ve genellikle sıkıcı bir öğrenci hayatınız olacaktır. Bunların yanında öğrenci evleri de biraz pahalı.
Sosyal hayatı yok. Sosyal hayata dair bir şeyler yapmak isteseniz sizi kınayacak ve kötü bakışlar atacak yüzlerce insanla dolu. Bilindik ve ulaşımı kolay olan iki tane alışveriş merkezi var. (İstanbul'daki Ankara'daki markaların birçoğunu bulamayabilirsiniz.) Onun dışında bi Erciyes Dağımız var kayak yapmayı seviyorsanız sizin için güzel olabilir. Talas'da bir sürü kafe var zaten bunlar genelde öğrencilerin takıldığı yerler ama kafede oturup vakit öldürmekten başka yapabilecek pek fazla bir şey yok. Bi lunaparkı var Mazakaland apaçi dolu lunapark ne kadar eğlenceli anlatamam. Farklı bir dil öğrenmek isteseniz kursu yok veya Japonca kursu var ben bilmiyorum. Dans, dövüş sporları, basketbol, futbol vs gibi kurslar istiyorsanız var fakat ne kadar yeterli orasını düşünmek lazım. Ama hiç merak etmeyin sürüsüne bereket fitness salonu var tabi birçoğunun fiyatları bir öğrenciye göre uygun değil. İklim desek yazları çok sıcak ( sıcak diye askılı şort falan giyebiliceğinizi düşünmeyin) kışları ise çok soğuk. Genel itibariyle sıkılacağınız bir şehir.
Tüm cevapları (13) görmek için tıklayın.