İstanbul
399 öğrenci ve mezun anlattı.
1) İş, staj ve benzeri durumlarda çeşitlilik anlamında diğer illere göre avantajlı olursunuz.
2) Bence Istanbul her ogrencinin hayatinin bir kismini gecirmesi gereken bir sehir. Sonrasinda belki de bıkmış bir şekilde ayrılacak olsanız bile bu şehirde deneyimledikleriniz size kar kalır.
İstanbul satırlara sığmayacak, kelimelerle anlatılamayacak bir şehir! Gelin bu şehre, ancak o zaman ruhuna dokunursuunuz.Büyülü bir şehir,her gün aynı caddeden geçseniz bile, her gün ilk defa geçiyormuş hissi veren bir şehir, Avrupa'nın en güzel şehri ! Hayatınızdaki avantajları sizin yarattığınızı düşünürsek, İstanbul'da avantaja dönüştürülecek çok fazla şey var !
Tüm cevapları (208) görmek için tıklayın.
Düzce gibi küçük bir şehirden geldiğinizde ilk İstiklal'e gidişinizde " Oha , tüm Düzce önümde yürüyor" demeden kendinizi alamıyorsunuz. Benim için kalabalık en büyük sorun oldu. Onun dışında şehir ister istemez kendinden uzaklaştırıyor başka birisi haline getiriyor insanı. Arada bir uzaklaşıp ciddi ciddi kendinizi dinlemeye ihtiyaç duyabilirsiniz.
Öncelikle yol problemidir baştan anlaşalım. Öğrenci akbili denen bir şey hayatınızı kurtaracak olan cisimcik o. Okula girer girmez hemen başvurunuzu yapın affetmeyin. Çoğu öğrenci eve çıkma hayaliyle gelir bu yedi tepeli hırçın şehre ancak ev fiyatları genel olarak yüksek. Tabii insan ucuz yerden çıkmak istiyor eve fakat ev fiyatları okul çevrelerinde biraz tuzlu haliyle öğrenci uzak semtlere yöneliyor ancak o da ne okula 129312 km böyle olunca öğrencinin ne zamanı kalıyor ne de harcayacak enerjisi siz siz olun başlarda bir yurda falan çıkın.
Tüm cevapları (208) görmek için tıklayın.