İstanbul
399 öğrenci ve mezun anlattı.
1) İş, staj ve benzeri durumlarda çeşitlilik anlamında diğer illere göre avantajlı olursunuz.
2) Bence Istanbul her ogrencinin hayatinin bir kismini gecirmesi gereken bir sehir. Sonrasinda belki de bıkmış bir şekilde ayrılacak olsanız bile bu şehirde deneyimledikleriniz size kar kalır.
İstanbul'un benzersiz bir kültür yapısı var ve bu kadar farklı kültürleri bir arada görebilmek güzel bir deneyim. Konserler, gösteriler gibi sosyal faaliyetler konusunda da bol seçenek sunan bir şehir. İstanbul'a öğrenci olarak gelen pişman olmaz, hayatının en eğlenceli yılları burada geçecektir çünkü.
Tüm cevapları (216) görmek için tıklayın.
Öncelikle yol problemidir baştan anlaşalım. Öğrenci akbili denen bir şey hayatınızı kurtaracak olan cisimcik o. Okula girer girmez hemen başvurunuzu yapın affetmeyin. Çoğu öğrenci eve çıkma hayaliyle gelir bu yedi tepeli hırçın şehre ancak ev fiyatları genel olarak yüksek. Tabii insan ucuz yerden çıkmak istiyor eve fakat ev fiyatları okul çevrelerinde biraz tuzlu haliyle öğrenci uzak semtlere yöneliyor ancak o da ne okula 129312 km böyle olunca öğrencinin ne zamanı kalıyor ne de harcayacak enerjisi siz siz olun başlarda bir yurda falan çıkın.
Tabiki herkesin söylediği gibi trafik ve karmaşa. Geleli 2 sene oldu, ben hala trafik saatinde otobüse binmemem gerektiğini tam olarak kavrayamadım. Ama eğer okulunuz ve eviniz birbirine çok uzak değilse bu o kadar da büyük bir sıkıntı yaratmıyor bence. Saat 5'te de Taksim'e otobüsle gitmeyivereyim nolacak diye düşünüyor insan.

Bi de insanları cidden çok karmaşuk kurmuşuk. Her ortamda değişik tiplere rastlayabiliyorsunuz, ama tabii bu iyi de sayılabilir kötü de.
Tüm cevapları (216) görmek için tıklayın.