Afyon
19 öğrenci ve mezun anlattı.
Bursa'da doğup büyümüş biri olarak Afyon'da yaşama fikri aklımı çok kurcalıyordu. Ancak kafamda kurduğum Afyon'dan çok daha iyi bir şehir buldum. Belki de beklentimi gerçekten çok düşürdüğüm için olabilir. Merkezini baştan aşağı 30-45 dkda yürüyebilirsiniz. Merkezde alkolsüz oturup sohbet edebileceğiniz bir çok cafe mevcut. Afyon'un lezzetlerini tadabileceğiniz bir çok esnaf da. Şehir, kampüs çevresindeki kiralar haricinde oldukça ucuz. Şehirde disco, bar, gece klübü yok. Varsa da ben bilmiyorum. Eğer gece hayatına alışkın bir insansanız burdan uzak durmanız gerekiyor. Ancak kampüs çevresindeki öğrenci yerleşkelerinde -öğrenci nüfusu fazla olduğu için- hayat biraz daha canlı olabiliyor.

Genel olarak büyük şehirden gelenlerin beklentilerini düşürmesi gerekli. Ancak şehrin konumu oldukça iyi yerde. Bir çok ilin kavşağı konumunda. Büyük şehirlere 4-5 saat gibi saatlerde kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.
afyon küçük bi şehir başlarda afallıyabilirsiniz ama sonra alışacaksınız zaten sayılı birkaç üniv. okumadığınız sürece diğer tüm üniv. hemen hemen birbirine çok yakın sıkıntı yapmayın yani
Tüm cevapları (10) görmek için tıklayın.
Sosyal aktiviteler kısıtlı biraz sıkılabilirsiniz ama dersenizki bana gidip oturabileceğim çeşitli kafeler olsun yeter diyorsanız bu sizin için avantaj olabilir çünkü saglam mekanlar var ama onlarda biyere kadar :))
Şehrin kışın soğuk olmasi ve sosyal aktivitenin hiç olmaması yerli halkın size öcüymüşsünüz gibi bakmasi
Tüm cevapları (11) görmek için tıklayın.