Meslekleri Keşfet!
Meslekleri, profesyonellerden dinle. Hayalindeki mesleği bul.

Meslek Anlatımları > Müşteri Hizmetleri

Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Çağrı Merkezi'miz, Alarm Merkezi ve Çağrı Merkezi olarak iki yapıdan oluşuyor. Alarm Merkezi'nde müşterilerimizden gelen alarm sinyallerine hızlıca müdahale edip, Kolluk Kuvvetleri'ne yönlendiriyoruz. Müşterilerimizi arayıp herhangi bir problem olup olmadığını teyit ediyoruz. Güvende olduklarından emin olana kadar ilgili reaksiyonları alıp takibini yapıyoruz. Çağrı Merkezi tarafında da müşterilerimize 7/24 hizmet verip gelen talepleri cevaplıyoruz. İlgili yönlendirmeleri yaparak, departmanlara aktarılması gereken konular varsa bunların da bilgilendirmesini yapıyoruz.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Sorumluluklarım arasında; müşteri memnuniyeti, müşteriye zamanında dönüş sağlamak ve hızlı cevap vermek, müşteriden gelen alarm sinyaline maksimum seviyede dönüş yapmak gibi günlük olarak izlediğim hedeflerim var. Müşterilerimizle yapılan görüşmelerde, en iyi müşteri deneyimini yaratmak için süreçleri geliştirip organize ediyorum. Aynı zamanda bir takım yönetiyorum ve bahsettiğim bütün durumlar bu takım sayesinde oluyor. Takımın gelişimi, anlık bildirimlerin geri verilmesi ve bu kişilerin motivasyonları benim sorumluluk alanımdadır.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Müşteri Temsilcileri; pozitif düşünebilen, müşteri odaklı, strese dayanıklı, zorluklarla başa çıkabilen, inisiyatif alabilen ve stresle karşılaştığında müşteriye olan odağını hiçbir şekilde kaybetmeyen profiller olmalı. Gün geçtikçe müşteri beklentileri yukarı çıktığı için, bu çalışmaya ayak uydurup kendini geliştirmek isteyen profiller olması önemlidir. Pronet'te güvenlik konusunda bir iş yaptığımız için, bu sorumluluğu alabilen ve kendini geliştirmeye odaklı insanlar olması çok önemlidir.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
İletişim alanında çalışmanın en olumlu yanı; çok yönlü düşünmeyi, farklı açılardan bakmayı, sosyal ve özel hayatta insanlar arasında fark yaratmayı sağlar. Zor yani ise; iletişim çok kullanıp sevdiğiniz bir araç olduğu için, iletişime kapalı olan veya iletişimin istediğiniz seviyede olmadığı zamanlarda mutsuz olabilir, kapalı profilleri açmakta zorlanabilirsiniz. Beklentiniz sürekli iletişim kurmak olduğu için bu durum biraz konsantrasyonunuzu dağıtabilir.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Güvenlik sektöründe çalıştığımız için aslında çok etkileyici müşteri deneyimleri yaşıyoruz. Bu soruyu Müşteri Temsilcisi arkadaşlarımıza sorsanız size anlatacak çok örnekleri mevcuttur. Pronet Çağrı Merkezi'nde görev yaptığım sırada, Müşteri Temsilcisi olarak bir ambulans sinyaline istinaden dönüş yapmıştım. Müşterimizi aradığımda annesinin rahatsız olduğunu ve acil ambulans gönderilmesini istemişti. Hemen ambulans gönderimi yaptık. Müşterimiz bu sırada annesinin ismini söyleyerek sürekli ağlıyordu ve ben o anda hatta kendisine destek olmaya çalışıp sakinleştirmeye çalışıyordum. Tabii o "anne" sesini duymak beni inanılmaz derecede strese sokmuştu. Bir an önce ambulans oraya varacak mı, hastayı yetiştirebilecek mi diye telaşa kapıldım. Bu olaydan sonra müşterimizle tekrar görüştük ve annesinin sağlığına kavuştuğu hakkında çok güzel bir haber aldık. Kendisine çiçek gönderimi yaptık ve kendisinden "İyi ki varsınız ve zamanında müdahale ettiniz." şeklinde geri dönüş aldık. Açıkçası beni en çok duygulandıran ve hiçbir zaman unutamadığım bir müşteri deneyimidir bu.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Çağrı Merkezi'nde çalışmaya başlamak demek; tüm şirketi tanıma, tüm süreçlere hâkim olma ve şirketin kültürünü çok iyi bilip bunu müşteriye iyi yansıtabilmek demektir. Aynı zamanda Çağrı Merkezi'nde çalıştığınızda iletişim konusunda oldukça güçleniyorsunuz. Bir şirket içinde kariyer yolculuğuna başlamak için en iyi yol diyebilirim. Burada başladıktan sonra nerede çalışmak istediğinize karar verip, iletişim avantajını kullanıp, kendinize bir kariyer yolu çizebilirsiniz.