Meslekleri Keşfet!
Meslekleri, profesyonellerden dinle. Hayalindeki mesleği bul.

Meslek Anlatımları > Güvenlik

Satış Direktörü
Pronet'e 'satıcı' olarak girdiğinizde, 'güvenlik danışmanı' olarak geçiyorsunuz. Burada sizden beklenen; perakende müşterilerine, ev kullanıcılarına, orta ölçekli iş yerlerine güvenlik sistemi hakkında bilgi verip, satış yapmanız. Müdür Yardımcısı olduktan sonra ise; ekibinizde sizin eski rolünüzü üstlenen arkadaşlara, bildiklerinizi aktarıyorsunuz. 'Bu iş nasıl yapılır, ne olursa başarılı olursunuz, sahada önünüze ne gibi engeller çıkabilir?' vb. Bizim işimizde en önemli şey pes etmemek. Pes etmeyip, engellerle nasıl baş edileceğini anlatıyorsunuz. Ekibinizle birlikte ortak bir hedefiniz var ve bu hedefi gerçekleştirmek için onları geliştirmeniz de gerekiyor. Arka planda, onların gelişimine de çok zaman harcıyorsunuz. Aidiyet duygusuyla birlikte, insanların bir şeyler öğrenip, kendi başına bu işi yapabildiklerini görmeniz inanılmaz mutluluk veriyor. Satış Müdürü olduğunuz zaman da; güvenlik danışmanlarından sonra artık, yönetici (satış müdürü yardımcıları) yönetmeye başlıyorsunuz. Ben, güvenlik danışmanı olarak başladığım için işin her aşamasında çalışmıştım. İşin hem keyifli taraflarını hem de zorluklarını birebir yaşadığınız için de know how'ınızı onlarla paylaşıyorsunuz. Satış Müdürlüğü sonrasında da Pronet'te kariyeriniz bitmiyor. Önümüzde bunun birçok örneği var. Satış Müdürlüğünün ardından, daha büyük takımlar yöneteceğiniz, müdürleri yöneteceğiniz bir pozisyonuz var: Satış Direktörlüğü. Bu sefer şirketteki satış müdürlerini yönetmeye başlıyorsunuz. İş biraz da strateji boyutuna geçiyor. Alternatif satış kanalları nasıl yaratılır, sahada tıkandığımız noktalar ya da engeller nasıl aşılır? İyi yaptığınız ve geliştirilmesi gereken yanlar nelerdir? Bunları belirleyip, strateji ile desteklediğiniz bir satış direktörlüğü var. Satış Direktörlüğünden sonra ise 'Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı' geliyor. Kendinizi geliştirdiğiniz sürece Pronet bu görevleri yapma imkânını size sunuyor.
Satış Direktörü
Her sabah 08:00'de ofiste oluyorum. Yaklaşık 08:00-08:45 arası, günlük rutin olarak bakmış olduğum raporlar var. Cevaplanmamış bekleyen maillere bakıp, kendi kişisel gelişimle ilgili yapılması, tamamlanması gereken işlerle ilgileniyorum. Saat 09:00 gibi de ekip toplantıları başlıyor. Hemen her gün bu toplantılara katılmaya gayret ediyorum. Çünkü o gün sahaya çıkmadan önce son dokunuşlar oluyor. Günlük, rutin paylaşılması gereken güncel bilgileri paylaşıyorum. Takım arkadaşlarımın o günle ilgili bizden beklentileri varsa, onları alıyorum. Daha sonra ise yapılacak bire bir görüşmeleri gerçekleştiriyorum. Haftanın bir günü, komple takımla yapmış olduğumuz bir toplantı var. 'Ayın neresindeyiz, nereye gidiyoruz, planın ne kadarını gerçekleştirmiş durumdayız?' diye bakıyoruz. Haftanın bir günü de tüm takım toplantısı oluyor. Yine; 'ayın neresinde olduğumuzu, büyük resmin neresinde olduğumuzu' değerlendirdiğimiz toplantılar oluyor. Eğer dışarıda bir proje görüşmesi varsa ya da bulunmam gereken başka bir görüşme varsa katılıyorum. Belli günlerde, takımı büyütme tarafında ise İK ile gerçekleştirdiğimiz mülakatlara giriyorum. Günlük rutin içerisinde; kendi takımımız içinde rol almak olmak isteyenleri (bunların arasında yeni mezun ya da deneyimli arkadaşlar olabiliyor), tanıdığım ve günün sonunda kadroya kattığım, onlara nereye gitmek istediğimizi anlattığım mülakatlar oluyor.
Satış Direktörü
Satış ekibi olarak çalıştığımız bir çok proje var. Son dönemde çalıştıklarımızdan biraz bahsetmek isterim. Bölgesel yapılanma, lead dağıtım sistemleri, portföy yönetimi, key account yönetimi ve kişisel gelişimle ilgili birçok projede çalışmaktayız.
Satış Direktörü
Şirketin değerleri var ve herkes bu kültüre ortak şu anda. Herkes takım çalışması yapmaya, işbirliği ve dayanışma içinde çalışmaya özen gösteriyor. Herkes girişimci bir ruha sahip. Bir fikri olan varsa ve bu fikrin de bir şeylere hizmet edeceğini düşünüyorsa, bunu açık açık dile getirebiliyor. Kültürümüzün içinde en çok kullandığımız 'açık iletişim' var. Siz, şu anda iletişme geçmek istediğiniz herhangi biriyle, herhangi bir departmanla, önünüzde hiç bir engel olmadan gidip açık açık her şeyi konuşabiliyorsunuz. Taraftar müşteri yaratmakla ilgili bir kültürümüz var. Biz her zaman müşteriyi patronumuz olarak biliriz. Memnun etmek istediğimiz taraf müşteridir. O yüzden yaptığımız çalışmaların hepsi bu 4 değere tekabül eder. Bütün bunlar da Pronet çalışanlarının kültürünü oluşturuyor.
Satış Direktörü
Dönüp baktığınız zaman, bir önceki hafta ile yeni haftayı kıyasladığınızda, büyümeyi bütün arkadaşlarımız bire bir yaşıyor. Çok hareketli bir ortamımız var, tempo sürekli yüksek. Sahada yaşamış oldukları deneyimin de çok eğlenceli tarafları var. Ayrıca; yerinizde saymıyorsunuz, sürekli kariyer anlamında kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Sürekli önünüze fırsatlar çıkabiliyor. İş çok rutin değil. İnsanlarla yapıldığı ve sahadaki herkes bizim potansiyel müşterimiz olduğu, farklı farklı meslek kollarıyla görüştüğümüz için inanılmaz bir bilgi birikimi olabiliyor. İçeride çok kalabalık ekiplerle çalışıyoruz. Burada çalışacak arkadaşları çok güzel dostluklar bekliyor. Çünkü bu iş aslında sahada arkadaşlıkla da yapılıyor. Müşteriler ile belli bir süre sonra arkadaş olabiliyorsunuz. Bunların hepsi aslında bu işin size sağladığı olanaklar.
Satış Direktörü
Aslında, Pronet'te satış alanında çalışmamın birçok sebebi var. Birincisi her gün yeni birilerini görüyorsunuz ki bu çok çok önemli bir şey. Farklı insan profillerini anlamayı öğreniyorsunuz. İnsanların hayatlarına dokunuyorsunuz, sevdiklerini ve değer verdiklerini koruyorsunuz. Bu sistemi sattıktan sonra sizi biri arıyor ve diyor ki; 'Apartmanda bir hırsızlık yaşandı ve sizin sayenizde benim kapıma bile dokunmamışlar. Çok teşekkür ederim.' Bu, insanı gerçekten çok mutlu ediyor. Ya da bir müşteriniz bir sağlık problemi yaşamış ve siz oraya ambulans müdahalesi yaptırmışsınız, bu sayede hayatta kalmış. Arayıp; 'Şu anda sizin sayenizde hayattayım.' diyor. Bunlar gerçekten çok değerli şeyler. Bununla birlikte, inanılmaz bir çevre yapıyorsunuz. Çünkü bu işte herkese dokunuyorsunuz. Bunların içinde; ünlüler, iş adamları, belli şirketlerin yönetim kurullarında olanlar, küçük-orta ölçekli şirketler, ev kullanıcıları var. Aklınıza gelebilecek her yer potansiyel müşteri adayınız olduğu için sürekli o insanlarla görüşüyor ve sürekli kendi kendinize network yapıyorsunuz. Bazen düşünüyorum; buradan çıkan bir insan, her sektörde tanıdığı olan bir insan haline geliyor. Çünkü her sektöre dokunabiliyor. Bence işin en büyük artılarından biri bu. Bu işin bir de maddi boyutu var. Çok ciddi maddi kazanç sağlayabileceğiniz, bu kazançla birlikte kendinizi kişisel olarak geliştirebilirsiniz. Eğitime harcayabilirsiniz ya da çok daha iyi hayat standartlarında yaşayabilirsiniz. Pronet bu imkânların hepsini size sunuyor. Bu yüzden de bence burası çok değerli bir yer.
Satış Direktörü
Zor yanları aslında yok denecek kadar az. Tabi bu, sizin neye zor dediğiniz ile de alakalı. Kendi açımdan düşünecek olursam, zor yanı bence şu: Bir problem yaşamış insanlarla karşılaştığınız, onların başından geçenleri gördüğünüz zaman gerçekten çok üzülüyorsunuz. Diyorsunuz ki; 'Bu kişilere keşke daha önce ulaşma şansım, imkânım olsaydı.' Onun dışında, stres var mı? Evet var. İşin yoğunluğu ve temposu derseniz, hepsi burada var. Bunlarla birlikte, satış alanında çalışabileceğiniz en büyük şirketlerden biri diyebilirim.
Satış Direktörü
Pronet'te kariyer tamamen sizinle doğru orantılı. Siz dersiniz ki: 'Kimsenin sorumluluğunu istemiyorum, tamamen uzman satışçı olarak çalışmak istiyorum.' O yola girebiliyorsunuz. Tamamen satış alanında uzmanlaşabiliyorsunuz. Müşteri yönetmeye devam edebiliyorsunuz. Ama derseniz ki: 'Bildiklerimi birine aktarmak, ekip yönetmek, birilerinin hayatına dokunup, onları yetiştirmek, daha fazla sorumluluk almak istiyorum.' Satış Müdür Yardımcısı olarak bir ekip kurup, o ekibin performansından ve gelişiminden sorumlu olabiliyorsunuz. Derseniz ki: 'Daha fazla sorumluluk almak istiyorum.' Bu sefer de Müdür Yardımcılarını yönetmek için Satış Müdürü oluyorsunuz. Satış Müdürü olduğunuz zaman da yöneticileri yönetmeye başlıyorsunuz. İşin her aşaması burada zevkli ve eğlenceli geçiyor. Dediğim gibi; şirketin bir ruhu var, çalıştığımız arkadaşlar gerçekten bu işe yürek veren, satış alanında kariyer yapmak isteyen kişiler olduğu için işin her aşaması gerçekten çok zevkli.
Satış Direktörü
Aslında bizim iki tane alımımız oluyor. Bir tanesi; daha önce hayatında hiç satış yapmamış yeni mezun ya da yeni mezun değil ama farklı farklı işlerde çalışmış, hayatımın bir döneminde de satış deneyeyim, diyen arkadaşlar. Burada hangi okuldan mezun oldukları (bölüm olarak) çok önemli değil. Çünkü biz, firma olarak satışı öğretmek istiyoruz. Bizim şöyle bir amacımız yok: Satışı bilerek gelsin. Eğer gönlünde gerçekten satış yapmak varsa, satışı öğrenmek istiyorsa, bizim için değerli biridir. Burada neye bakıyoruz? Başarı odaklı mı değil mi, sonuç odaklı mı? Takım içinde çalışacağı için de; takım çalışmasına uygun olup olmadığına bakıyoruz. Şirketin sürekli değişen ve gelişen bir yapısı var. Normal piyasa şartlarına, global dünyaya göre, bulunduğu sektörde sürekli kendini geliştiriyor, gerisinde kalmıyor. Çalışacak arkadaşın da değişime ve gelişime açık olması gerekir. Bununla birlikte, diğer tarafta ise zaten hayatını satışla kazanan, satıcılık işini profesyonel olarak, meslek olarak yapan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlar geldiği zaman da onlara sadece ürünü öğretiyoruz çünkü satışı zaten biliyorlar. Mevcut işlerinde belki kariyer beklentileri karşılanmıyor ya da kazançlarından memnun değiller. Burası onlar için ikinci bir yer, ikinci bir şans haline geliyor. O arkadaşlarla da çalışabiliyoruz. Benim girmiş olduğum mülakatlarda, hep dikkat ettiğim şey: Aday burayı gerçekten istiyor mu, satıcılık onun için bir meslek mi? Ama gönlünün bir tarafında satış varsa, Pronet olarak o kişiye bu işi öğretme konusunda her türlü feda karlığa katlanıyoruz.
Satış Direktörü
İş hayatını önceden görebilmeleri ve kendilerinde farkındalık yaratması için birkaç farklı firmada staj yapmalılar. İş hayatı sürekli rutin olarak gitmiyor. İyi günler de kötü günler de geçiriyorsunuz. Önünüze engeller de çıkabiliyor. Bu engeller karşısında yılmamanız, çaba sarf etmeye devam etmeniz gerekiyor. Kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Çünkü artık kendinizi geliştirmediğinizde eskiyorsunuz. Kendinizi sürekli yeni ve diri tutmanız gerekiyor. Eğer satış alanında bir kariyer düşünüyorsanız, 'ben gerçekten satıcılık mesleğini edinmek istiyorum' diyorsanız, kesinlikle Pronet'e uğramanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü, Pronet bu işi sizin meslek olarak edinmenizi sağlayabiliyor. Bu işi size gerçekten öğretebiliyor. Satışla ilgili kariyer yapmak istiyorsanız, burada bütün bunların hepsine sahipsiniz. Her şey sizin elinizde oluyor. Hangi bölümden mezun olduğunuzun çok bir önemi yok. Sizin gönlünüzde satışın yatıp yatmadığı önemli. Yani, gönlünüzden satış geçiyorsa Pronet bence gerçekten bir satış akademisi ve kesinlikle buraya yolunuzun düşmesi gerekiyor.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Kariyer hayatıma bundan yaklaşık 10 sene önce Pronet içerisinde Teknik Servis Mühendisi olarak başladım. Görev ve sorumluluğum, teknik servis içerisinde kullandığımız ürünlerin tamamının teknik donanımını incelemek ve sahada uygulanabilirliği ile ilgili gerekli teknik eğitimleri, teknik donanımları ve uygulama platformlarını oluşturmaktı. Bu çerçevede saha kadrosunun tamamıyla temas içerisinde gerek sunumlar, gerek eğitimler, gerek paylaşımlar, gerekse geri bildirimlerin tamamında bir arada çalıştık. Sonraki süreçte, Pronet’in hızlı büyüme çağında, özellikle kurumsal müşteri diye taglediğimiz veya segmente ettiğimiz müşteriler hızlı bir yükselişe geçti. Birçok kurumsal projeyi bünyemize kattık ve bu dönem benim kariyer hayatımın biraz değiştiği, mühendislik alanından proje yönetimi alanına kaydığım bir dönemdi. Özellikle kurumsal proje yönetimini yaptığım büyük projelerin, müşteriyle toplantılara katıldığım, taleplerini, beklentilerini aldığım, uygulamada Pronet içerisinde nasıl hayata geçirilebileceğini analiz ettiğimiz, sentezlediğimiz, yine ekiple iç içe çalıştığımız bir iş tanımıyla şekil değiştirdi. Açıkçası burada yaptığım kurumsal proje yönetimi. Ve sonrasında portföy çok hızlı gelişti. Portföyün hızlı gelişimiyle beraber aslında tek kişiyle yapılabilirliğini kaybetmeye başladı ve bir ekip kurma arzusuyla yola devam ettik. Burada kurumsal proje yönetimi ekibini kurduk. Yaklaşık 10-15 kişilik, gerçekten yaptığı işi bilen, müşteri yönetimini bilen, kurumsal müşteri portföyünün beklentilerini çok iyi analiz edebilen, içeride uygulama sahasında bunu hayata dönüştürebilecek kişilerle çok etkin ve etkili bir ekip kurduğumuzu düşünüyorum. Aslında Türkiye’nin genelinde çok hızlı bir büyüme trendine girdik. O zamanlar müşteri portföyümüz, 100 - 120 bin civarıydı ve gitgide çok hızlı bir şekilde artıyordu. Dolayısıyla Türkiye’nin tamamında arzuladığımız Pronet’in hizmet kalitesine uygun ve Türkiye’nin tüm illerinde yaygın bir şekilde vermeye vakıf ekipler kurma eğilimimiz başladı. Ve Türkiye’nin tüm illerinde bu hizmeti verebilecek teknik kadroları yapılandırmak, eğitimlerini vermek, kadrolarını gerçekten arzuladığımız, Pronet teknisyeni diye tabir ettiğimiz seviyelere ulaştırmak ve devamlılığını sağlamakla görevlendirildim. Yaklaşık 4 yıldır da Teknik Operasyonlar Müdürü olarak görevime devam etmekteyim.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Teknik Operasyonlar olarak, müşterilerimizin teknik anlamda tüm ihtiyaçlarını sahada karşılamak için örgütlenmiş bir operasyonuz. Sahada oluşabilecek herhangi bir teknik ihtiyaçta müşterilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Müşterilerimiz oluşabilecek herhangi bir arızada 444 1 911’i aradığı an itibarıyla hedefimiz 24 saat içerisinde müşterilerimize ihtiyaç duydukları teknik servis hizmetini veriyor olmak.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Güne operasyonel raporları değerlendirerek başladıktan sonra, özellikle operasyonda hangi noktalara dokunmak ve değerlendirmek gerekiyorsa bu noktaları aksatmadan yapıyoruz. Sonrasında ilgili planlar, toplantılarımız, değerlendirmelerimiz, varsa aksiyonlarımız, varsa performansı değerlendireceğimiz ufak workshoplarla devam ediyoruz. Fakat bunun dışında takdir edersiniz ki birçok farklı departmanla çalışıyoruz ve zamanımın bir kısmını benden hizmet alan iç müşterilere de ayırarak devam ediyorum. Bunun dışında aslında olabildiğince planlı, organize ve ön hazırlığı yapılmış bir şekilde çalışmaya özen gösteriyorum. Tabii ki bizim için günün plan ve programını değiştirebilecek en önemli etken müşteri. Müşterimizin şayet bu noktada önemli, hassas bir beklentisi veya bir arzusu veya bir talebi varsa, tüm plan ve programı ufak da olsa aksatabiliyoruz. Bunun dışında genelde planlı ve organize bir şekilde ilerlemeye çalışıyoruz.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Aslında Pronet’te bir hikaye yazıyorsunuz. Müşterilerimizin herhangi bir anında değil, hayatlarındaki en önemli anlarında size ihtiyaç duyuyorlar ve duydukları anda o sistemin teknik olarak çalışması çok ama çok önemli. Çalıştığı anda bir hayat kurtarabiliyorsunuz, bir hırsızlık girişimini engelleyebiliyorsunuz, bir yangını haber verebiliyorsunuz, bir can veya mal kaybını engelleyebiliyorsunuz. Bu yaptığım işte benim için gurur veren en önemli yanlardan biri.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Yaratıcı ve yapıcı fikirleri hayata geçirmek anlamında yeteri kadar iyi deneyimler kattığını düşünüyorum. Özellikle sektör bağımsız bulduğunuz ve uygulanabilir güzel fikirlere yeteri kadar da iyi yapılandırabiliyorsanız Pronet’te uygulamak için herhangi bir tereddüt duymanıza gerek kalmıyor. Çünkü bu fikirleri yeteri kadar samimi bir şekilde paylaşabiliyorsunuz ve uygulanabilir olduğu görüldükten sonra ihtiyacınız olan tüm desteği alabiliyorsanız. Bu bana Pronet’te mühendis olarak çalışmanın kattığı en önemli özellik diyebilirim.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Eğer mühendislik fonksiyonlarını yeteri kadar iyi değerlendirebiliyorsa, güzel analiz edebiliyorsa, konjonktürü yakından takip edebiliyorsa, özellikle iletişim yetkinlikleri itibarıyla kendini güzel ifade edebiliyor ve uygulama alanına yarattığı projeleri, oluşturduğu projeleri güzel hayata geçirebiliyorsa bence çok kaliteli yöneticiler çıkıyor. Yani mühendis olmanın getirdiği zaten avantajlı yanlar var. Dezavantajlı yanı aslında çokça konuşulan iletişim alanı. Mühendisler genelde bilindik tabiriyle iletişim kurmaya biraz kapalı profillerdir. Aslında bunu kırdıkları noktada, analitik yetkinliğini projelere yansıtıp uygulama sahasına yansıtabiliyorsa çok kaliteli yöneticiler oluyor.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Aslında Teknik Servis Mühendisi olarak kariyer hayatıma başladım. Teknik Servis Mühendisi olarak ilk yaptığım, ürün yelpazemizdeki ürünlerin tüm teknik donanımına hâkim olmak ve sahadaki uygulama alanlarını da kusursuz bir şekilde hayata geçirmek adına tüm desteği vermekti. Fakat sonrasında, sanırım bu biraz da mühendisin karakteristik özellikleriyle şekil alan bir şey, kurumsal proje yönetimiyle devam ettim. Fakat Pronet’in içerisinde özellikle ürün geliştirme, IT ve yazılım ekiplerinde yüksek donanımlı mühendis arkadaşlara ihtiyaç duyuluyor. Ben kariyerimi yönetici olarak şekillendirmeyi tercih ettim. Yönetici olarak şekillendirdiğim kariyer hayatımda, kurumsal proje yönetiminden sonra teknik operasyonlarda tüm saha kadrolarının arzuladığımız hizmet seviyesinde yaptıkları işi icra ederken tüm fonksiyonlarını kontrol etmek ve yönetmek benim kişisel tercihim oldu. Fakat bunun dışında birçok alanda çalışmak fırsatı bulabilirsiniz.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Şayet ileride mühendislik yapacaksanız, uzmanlaşacak veya yöneticilik alanında kendinize bir kariyer hedefliyorsanız, öncelikle arzu ve isteklerinizi çok iyi tanımlayabiliyor olmanız gerekiyor. Bunu mümkünse üniversitenin son yıllarında staj yaparak, farklı kurum kültürlerini de tadarak deneyimlemeniz çok önemli. Yaşadığınız bu deneyimlerde aslında sizin ilerideki beklentilerinizin, arzu ve isteklerinizle örtüşüp örtüşmediğini anlıyor olacaksınız. Uzmanlaşmak veya yönetici olmak sizin en önemli trade off noktalarınızdan biri. Bu kararı verdiğiniz noktada aslında mühendis olarak kariyer hayatınıza nerede başlayacağınızı belirlemiş oluyorsunuz.
Bilgi Teknolojileri Proje Müdürü
Proje Yönetim Ofisi olarak bizim en büyük sorumluluğumuz aslında şirketin kaynaklarını doğru bir şekilde yönetmek, doğru işleri yapmak, doğru işlere zaman harcamak. Dolayısıyla da sadece proje yönetimi olarak bakmamak gerekiyor. Her zaman algılarımız açık, bize gelen her türlü talebi en ince ayrıntısına kadar değerlendiriyoruz. Bazen çok kısa sürelerde gerçekleştirebiliyoruz. Bazen gerçekten çok uzun soluklu olabiliyor. Dolayısıyla burada algılarımız açık bir şekilde sürekli olarak insanları dinliyoruz, danışmanlık da veriyoruz hatta. Bazı işleri nasıl yapabileceklerini, yeni bir proje olup olmayacağını, hepsini bizim aracılığımızla gerçekleştirebiliyorlar.
Bilgi Teknolojileri Proje Müdürü
Bilgi Teknolojileri Proje Müdürü, bizim şirketimiz içerisinde hem Business tarafında hem IT tarafında yapılmak istenen projelerin en başından en sonuna kadar tüm sürecini yönetmekle yükümlüdür. Tabii ki tek başına değildir, bir ekibi var. Bu ekip, analistlerden, proje yöneticilerinden oluşuyor. Tabii ki çok yakın bir şekilde de yazılım ekipleriyle çalışıyoruz. Bizim işimiz güvenlik, sevdiklerinizi koruyoruz, sizi koruyoruz. Dolayısıyla da bu işi çok layıkıyla yapabilmek için ciddi bir teknolojik altyapıya ihtiyaç duyuyoruz. Bu teknolojik altyapıda hem maliyetler çok önemli hem zaman çok önemli hem de işin kalitesi çok önemli. Dolayısıyla, yapılmak istenen işleri zamanında, kalitesinde ve şirketin faydasında olacak şekilde yönetmek ve bunların gerçekleşmesin karar vermek noktasında benim pozisyonum oldukça önemli. Şirket genelinde, Fikir Küpü dediğimiz bir uygulamamız var. Oradan gelen fikirler olsun, iş birimlerinin yöneticileri ya da uzmanları olsun, her türlü bize gelip, yeni bir geliştirme talebinde bulunabiliyorlar. Bunlar bazen çok büyük projelere dönüşebiliyor ya da şirketin üst yönetimi önceliklerine göre farklı bir metotla, yeni bir iş yapmak istiyorsa, yine bize geliyor ve bu projeyi yönetmemizi istiyor. Özellikle IT kaynaklarını kullanan projelerde biz daha çok görev yapıyoruz. Hedefimiz de en başta planladığımız şekilde, zamanında, kalitesinde ve doğru maliyette bu projelerin gerçekleşmesini sağlamak oluyor.

Sorular