Uluslararası Ticaret
20 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Finans, ekonomi haberlerini seviyorsanız, kariyer odaklarınız arasında satış - pazarlama, finans, insan kaynakları, lojistik bölümlerinden biri varsa bu bölüm sizin için kesinlikle doğru yer.
İşletme,İktisat,Muhasebe,Finansman,Pazarlama,Hukuk gibi alanlara ilginiz olmalı.
Aslında bunlar aldığınız derslerden bir kaçı.
Bu dersleri sevmeli,anlamalı,ömrünüze işlemelisiniz.
Yabancı dil,kesinlikle yabancı dil canım benim.
İngilizce'den bahsetmiyorum,ispanyolca,arapça,rusça,çince ne varsa.
Bir kaç dil bilmek,binlerce güzel şeyler katar sana!Bunlardan en az güzel olanı çok paradır,sen düşün :)
İnsan delisi olmalısın benim gibi,bir sürü insanla tanışmalı,sorumluluk almalı,sosyal,aktif,azimli olmalısın.
Biraz da benim olduğum gibi "Mandıra Filozofu" ol.Dünyan rahatlar ;)
Tüm cevapları (4) görmek için tıklayın.
Uluslararası platformlarda, herhangi bir anadal, bir meslek çerçevesinde boy gösterme fikri; çocukluğumdan bu yana içimde yatan bir uktedir. Ticaret ise genetiğimde ve coğrafyamda baskın olduğuna inandığım bir sosyolojik niteliktir. Ülkesini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak isteyen bir vatandaş olarak da bana sunulmuş en iyi fırsat buydu.
Uluslararası ticaret bölümü bireyin kendisini geliştirerek çağın fırsatlarını kullanarak iyi bir noktaya gelebileceğini başarılı ve nitelikli bir birey olma noktasında bu bölümün yardımını goz ardı etmek mümkün değil .
Tüm cevapları (9) görmek için tıklayın.
Mezunların çoğu global ve ulusal şirketlerde çeşitli yönetim kademelerinde çalışmaktadır. Bölümün amacı uluslararası şirketlere üst düzey yöneticiler yetiştirmektir. Girişimcilik alanına yönelenler de vardır.
"Yelpaze" kavramı dönüyor sürekli bende bunu kullanarak ; yelpazesi geniş ;) yani hem devlet hem de özelde çalışma imkanınız var , dil gerektiren bir bölüm diliniz olursa yurdışına çıkma olasılığınız artar ve önü açık bir bölüm
Tüm cevapları (6) görmek için tıklayın.