Türkçe Öğretmenliği
8 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Tercih yapacaklar atanmak vs. gibi nedenlerle tercih yaptığı için bu soruyu pek düşünen olmuyo :)
Tüm cevapları (1) görmek için tıklayın.
Dile ve edebiyata olan ilgim bu bölümü seçmemde etkili oldu. Türkçe öğretmenliği okumak, öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin de katkısıyla gayet eğlenceli bir hal alabiliyor(şiir dinletileri, yazar konferansları vb.). Eğitim fakülteli olmamızın, ister fen-edebiyat fakültesinde ister eğitim bilimlerinde yüksek lisans yapma gibi bir şansı bize sunuyor olması da ayrı bir güzellik.
ilkokul 4 ten beri hayalim:D anne babanın öğretmen olmasının da etkisi var elbette
Tüm cevapları (7) görmek için tıklayın.
Türkçe Öğretmenliği bölümü adı üstünde öğrenciyi öğretmenlik mesleğine hazırlayan bir bölüm. Mezun öğrenciler, özel okulların ve devlet okullarının ilköğretim seviyesinde Türkçe derslerine girebilirler. Ayrıca KPSS'de Türk Dili ve Edebiyatı ÖABT'ine girip yeterli puanı alıp liselere Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak atanabilirler. Akademik alanda ise ister fen-edebiyat fakültelerinin Türk Dili ve Edebiyatı alanında isterlerse de eğitim bilimlerinde yüksek lisanlarını yapabilirler bu sayede öğretim görevlisi olma yolunda ilerleyebilirler. Kendilerini edebiyat sahasında ve yazı yazma alanında geliştirerek dergi ve gazetelerde de çalışma imkanları elde edebilirler.
adı üstünde öğretmenlik:D mezun olduktan sonra kendini paralayarak çalışıp kpssye gireceksin.eğer yeter puan alırsan devlete öğretmen olarak atanacaksın:D ha yüksek lisans yaparsan iş imkanların biraz daha genişlemekte.mesela tömer de çalışabilirsin.ya da bunların hiç birini yapamıyorsan ya dershanede-özel okulda karın tokluğuna çalışmaya başlayacaksın ya da özel ders vereceksin.
Tüm cevapları (6) görmek için tıklayın.