Türk Dili ve Edebiyatı
30 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Henüz kimse bu soruya yanıt vermemiş.

Bildiklerini anlatıp binlerce öğrenciye yol gösterebilirsin!

beni kırmayan ve kabul eden tek bölüm :D
Edebiyat sevgisi bambaşka bir şeydir.Bu bölüm sevmeyen insanın yapabileceği bir bölüm değildir.Sevmek de öyle kuru kuru pek bir işe yaramıyor,çok zorlu ve yorucu bir iş Edebiyat öğrencisi olmak. Malesef ülkemiz de seven den ziyade puanı tutan herkesin geldiği bir bölüm olmuş durumda Edebiyat.Şu uyarıyı yapmadan geçemeyeceğim,formasyon veriliyor ne de olsa,gideyim dört sene sonra mezun olur formasyonumu da alır öğretmen olurum mantığı ile sevmeye sevmeye gelirseniz heder olursunuz.Lakin gerçekten seviyor ve istiyorsanız tabi birde çalışmayı seviyorsanız çok güzel bir bölümdür.Yazacak arkadaşlarla tavsiyem sizi Osmanlı Türkçe'si var çok zor diye tedirgin eden insanlara kulak asmayın,çalışınca yapılıyor.
Tüm cevapları (26) görmek için tıklayın.
Bence benim söylediklerim bütün bölümler için geçerli insan kendi iradesini gerçekten kullanırsa başarır her zaman.. Edebiyatta ise bizler türkolog olarak mezun oluyoruz ve TRT, Türk Dil Kurumu gibi çeşitli kurumlarda çalışma imkanımız var tabi birde öğretmen olarak yoluna devam edebilirsin ya da akademisyen..
Şu an Osmanlıca hocası olmak gibi bir avantaj söz konusu. Bölümün mezunları Türkolog olarak mezun oluyor. Formasyon aldığı takdirde okullarda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni oluyor. Aynı zamanda üniversitede akademik kariyerini de tamamlayabilir. Aslında kafasını kullanan her Türk Dili ve Edebiyatı mezunu istediği her alanda iş yapabilir. Buna siyasette dahil.
Tüm cevapları (22) görmek için tıklayın.